Дитячий травматизм

Літо - пік дитячого травматизму- говорят лікарі. Найчастіше ж ускакують у халепу найжвавіші. Але літньої пори найбільше дитячих вуличних травм.
 Григорій Боскін, завідуючий дитячим ортопедо-травматологічним відділенням дитячої міської лікарні
"Частіше це поверхневі травми, пошкодження зв’язок, рани, якщо це переломи і переломи зі зміщенням, то такі переломи лікуються в стаціонарі. Стаціонар теж працює цілодобово, розрахований на 40 ліжок і 40 дітей знаходиться у відділені. "


Травмуватися - як показує практика, дитина може будь де, чи то на прогулянці, чи під час відпочинку, може й просто по дорозі додому, адже ніколи не знаєш де тебе підстерігає небезпека. 

 Максим Чикарьов, постраждалий
"Машина дуже їхала, а я хотів перейти і вона мене збила по дорозі і тепер я лежу оце в больниці"

 Федір Потьома , постраждалий. 
"Я грав у футбол і перечепився через камінь. Я спочатку подумав, що вона просто вивихнута, а вона зламана."

Якщо вже травмування не уникли, можна полегшити його наслідки, і тут найважливіше правильно надати першу медичну допомогу при переломі кінцівок, зазначає Григорій Боскін.

 Григорій Боскін, завідуючий дитячим ортопедо-травматологічним відділенням дитячої міської клінічної лікарні
"Місце травмування треба імоділізувати, тобто для цього підходять любі підручні засоби, це може бути, лінійка олівець якщо це маленький перелом, хустки, або те що є дома, невеликі палиці. Те що можна підручними засобами при фіксувати до поломаного сегмента."

Самі ж батьки зазначають, що з організацією дитячого відпочинку й справді виникають певні складнощі, тому найголовніше пояснювати - що робити можна, а що ні.
"Батьки ті котрі на роботі вони повинні, якось, я думаю краще кудись в табір, чи десь знайти якесь місце, чи до бабусі, все таки, щоб за дітьми хтось доглядав."
"Я думаю що більше все таки контроль має бути від старших, дорослі повинні контрольвати, якщо це річка то знов теж самий табір, там є дорослі люди які іх не залишають самих. "

"Ну до бабусь, піонерські табори, дома з кимось оставляти. "

Школярі довго чекають літніх канікул, тому тепер їм нема зупину, тож медики наголошують - батьки пильнуйте своїх дітлахів, адже завбачливість ще нікому не зашкодила.