Боротьба із нелегальною працею

Робота з легалізації праці, що проводиться в області, визнана однією з кращих міністерством соціальної політики. Про це заявили на засіданні координаційного комітету сприяння зайнятості населення. Міністр Наталія Королевська доручила залучити Полтавщину до роботи над виведенням нелегальних робочих місць з тіні, високо оцінивши напрацювання регіону.

Катерина Клавдієва
директор обласного центру зайнятості
«Ми беремо базу даних служби зайнятості, податкової служби, пенсійного фонду, визначаємо найризикованіші щодо нелегальної праці галузі, визначаємо роботодавців, які мають нелегальну робочу силу, і проводимо із ними роз’яснювальну роботу, здійснюємо рейди. Якщо це не допомагає, підключається територіальна інспекція праці.»

Облдержадміністрація доручила робочим групам, створеним в області, проаналізувати діяльність приватних підприємців. До кінця цього місяця кожен район має вивести з тіні 3-4 посади. Звітуватися перед владою вони будуть у липні. Окрім цього, на засіданні обговорили систему заохочень для роботодавців, які створюють нові вакансії. Зокрема, їм відшкодовуватимуть єдиний соціальний внесок. Також присутні торкнулися теми освітніх ваучерів. Віднедавна полтавці старше 45 років мають змогу знову стати студентами - вони можуть звернутися до центру зайнятості за спеціальним ваучером, який дозволяє здобути певну професію або навіть отримати вищу освіту.

Катерина Клавдієва
директор обласного центру зайнятості
«Ми у цьому питанні займаємо 3 позицію після Донеччини та Харківщини, але ці області не зрівняти з нашою за масштабами. Ми треті і ми в основному працюємо із зайнятими, а не з безробітними громадянами.»

Нагадаємо, звернутися за ваучерами до центрів зайнятості можуть люди, які мають не менше 15 років страхового стажу. Якщо людина перебуває на обліку у цетрі зайнятості або протягом останніх п’яти років вже здобувала освіту чи змінювала кваліфікацію за сприянням служби зайнятості, скористатися ваучером вона не зможе.