ВИСТАВКА ДО ДНЯ СКОРБОТИ

На виставці усі бажаючі мають змогу переглянути документи партійних та радянських органів влади Полтавської області за липень-серпень 1941 р., матеріали періодичних видань «Більшовик Полтавщини», «Голос Полтав щини» за 1941-1943 рр., колекції періодичних видань, розпоряджень, листівок, плакатів та брошур, які містять свідчення про німецьку діяльність на території області.

Тарас Пустовіт , в.о. директора Державного архіву Полтавської області 
"На нашій вставці представлені можливо найстрашніші сторінки перших років війни, це перед окупаційних період і період окупації"

За даними представлених документів, за роки війни німці полонили близько 6 млн. бійців і командирів Червоної армії , майже 2 млн. на окупованій території України. Створивши нелюдські умови для їхнього існування . На Полтавщині за роки окупації німцями було знищено майже 262 тисячі військовополонених. Ми можемо тільки уявити через який жах пройшли ці люди - зазначає Катерина Фесик, директор краєзнавчого музею.

Катерина Фесик, директор краєзнавчого музею"Ми не знаємо, але бачили обличчя на хроніках документальних стрічках, жах цих людей, здивування цих людей бо вони розуміли який шлях вони пройдуть. "
Відвідувачі ж виставки переконані, що подібні заходи вкрай потрібні, адже наше покоління повинно пам’ятати про подвиг дідів та прадідів завдяки якому ми сьогодні маємо мирне небо над головами. 

 Ніна Абасова, відвідувачка виставки"Я вважаю, що ці виставки є дуже потрібними, вони не дають нам забути про ті подвиги які зробили для нас наші попередники, завдяки яким ми зараз живі. "
Загалом в області, за часів окупації, спалили 557 і частково 1175 населених пунктів. Без даху над головою залишилося 18 тис. сімей. Найбільше зруйнували Диканський , Шишацький, Чутівський, Глобинський райони. У Кременчуці житловий фонд на час звільнення складав не більше 10-15% довоєнного.