В Україні нехтують правами громадян

Проблема не у недосконалості законів, а у тому, що вони не виконуються. Таку думку висловили юристи на засіданні в облдержадміністрації, приуроченому до дня Конституції України. Напередодні свята представники влади та правознавці розглянули основні проблеми дотримання головного закону держави. За словами доцента кафедри теорії права полтавської юракадемії Інни Полховської, Конституція чітко та повно розписує усі права та свободи українців. А ось із їх реалізація підводить.
Інна Полховська
доцент кафедри теорії права і конституційного права Полтавського юридичного інституту - Національний університет «Юридична академія України ім. Я. Мудрого»
«Конституція широко регламентує, що громадяни мають право на гідний рівень життя, на безкоштовне медичне обслуговування, на соціальний захист. Проте на практиці усе трохи по іншому. Саме це і обурює пересічних громадян, які зазначають, що Конституція декларативна, що вона не виконується.»
Нещодавно при Президенті України створено Конституційну асамблею, яка працює над удосконаленням основного закону. Щоправда, на думку юристів, ще кращих результатів можна було б досягти реформами місцевого самоврядування. Зокрема, мова йде про повноваження виконавчої влади.

Тетяна Колотілова
начальник Головного управління юстиції у Полтавській області
«Для громадян не дуже важливо, хто має більшу компетенцію - Кабмін чи Президент. На мою думку, ми маємо розуміти, хто за що відповідає на місцях. Тому, що, як правило, на селі виконавча, судова та законодавча влада зосереджена у руках сільського голови. Іншої влади люди не бачать.»

Полтавські правознавці підкреслюють: громадяни нарешті зрозуміли, що захищати свої права слід безпосередньо через суд. Але водночас рішення судів в Україні не завжди виконуються. Вихід із ситуації уряд знайшов, видавши закон «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», який ніби то має розставити усі крапки над «і». Також полтавські юристи радять громадянам і держслужбовцям почитати закони, щоб гідно захищати свої права і знати свої обов’язки.