Пам’ятники спаленим протягом ВВВ селам

Встановлювати пам’ятники на честь спалених протягом війни українських сіл просто необхідно, переконані полтавські вчені та громадські діячі. Вони вважають: майбутні покоління мають пам’ятати про трагедії, що припали на долю нашої землі під час Другої світової. Фашисти знищили не один населений пункту в Європі, і там жертв вже давно увіковічили у камені. Але українські поселення тоді страждали від нападів чи не найбільше, натомість у нас на місцях цих варварських акцій рідко побачиш хоча б якийсь пам’ятний знак, говорить історик Віктор Ревегук. Як приклад - село Баранівка, що у Шишацькому районі на Полтавщині.

Віктор Ревегук
доцент кафедри історії України ПНПУ ім. В. Г. Короленка
«Із 500 хат 470 спалили німці. Це село загалом було виключене з географічної карти.»

За словами Ревегука, на Чернігівщині планують незабаром побудувати меморіал на згадку про спалене німцями село Корюківка. Там під час німецького рейду загинуло близько 7000 наших співвітчизників. На думку учасників засідання, полтавській владі слід взяти приклад із сусідів і звести щось подібне неподалік Баранівки. Проте, за словами Віктора Ревегука, на прикладі кадетського корпусу можна зробити висновок: влада не дуже переймається історичними питаннями.

Віктор Ревегук
доцент кафедри історії України ПНПУ ім. В. Г. Короленка
«Пам’ятник один стоїть у центрі Полтави - кадетський корпус. Це ж могила, ганьба для Полтави! Як влада… Влада каже «Немає грошей. Знайдемо гроші - будемо відбудовувати.»»

Окрім керівництва області, громадські діячі сподіваються на благодійну допомогу та участь меценатів. Найближчим часом вони планують відправити відповідну пропозицію до обласної державної адміністрації.