Немає грошей

Як переконує Олександр Мамай все що робиться у Полтаві у плані ремонтів та розвитку інфраструктури - усе побудовано на голому ентузіазмі.
- Зараз усі поставки бітуму, гранвідсіву, все що робить у місті «МШЕД» - все це робиться безкоштовно. Є у нас 33 мільйона гривень на ремонт доріг, це гроші громади міста, але Держказначейство не пропускає ці платежі, і така ситуація по всій Україні, - повідомив Олександр Мамай журналістам Інтернет виданню Полтавщина. - Така ж ситуація і з будівництвом спорткомплексу на Петра Юрченка. Є 15 мільйонів, але знову ми не можемо їх отримати.
Окрім цього міський голова поскаржився на те, що місто не має змоги навіть використати гроші з депозитних рахунків, бо ці гроші знову йдуть через Держказначейство.
В державній казначейській службі України повідомляють що інформація, яку поширює Олександр Мамай, м"яко кажучи, не відповідає дійсності. І наводять цифри.

Протягом поточного року проведено платежів розпорядників та одержувачів коштів міського бюджету Полтави на загальну суму 465 з половиною мільйонів гривень, в тому числі за незахищеними видатками трохи більше 214 мільйонів гривень, з яких лише протягом червня поточного року – 25 мільйонів 400 тисяч гривень.

Обласним управлінням Державної казначейської служби України у Полтаві проведено платежів за видатками житлово-комунального господарства міста на загальну суму 34 мільйонів 900 тисяч гривень, зокрема, ремонт та будівництво доріг – майже 4 мільйони гривень.

Залишаються на оплаті платіжні доручення за видатками установ та організацій житлово-комунального господарства міста на загальну суму три з половиною мільйони гривень , які будуть оплачені відповідно до вимог чинного законодавства.
Крім цього,для забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ та проведення інших соціальноважливих видатків в поточному році Управлінням Державної казначейської служби України у м.Полтаві за рахунок коштів єдиного казначейського рахунку надано бюджету Полтави безвідсоткових позик на покриття тимчасових касових розривів на загальну суму 31мільйон триста тисяч гривень, з яких на сьогоднішній день півтора мільйони гривень ще не погашено.

Крім того, в поточному році міський бюджет Полтави отримав середньострокову позику в сумі майже 10 мільйонів гривень. З врахуванням непогашених позик минулих років загальна заборгованість за цим видом позик складає 36 мільйонів сто тисяч гривень, що на майже 20 мільйонів гривень перевищує суму такої заборгованості на аналогічну дату минулого року, повідомляє прес-служба Державної казначейської служби України.

Для того аби вирішувати проблеми, у тому числі і фінансового характеру - ними необхідно займатися - переконаний попередник Олександра Мамая на посаді мера - Андрій Матковський. Питання по проплатам у місті завжди були актуальними на порядку денному. Але їх вирішували і не зчиняли зайвого галасу.