Декретні відпустки

З впровадженням у 2011 році пенсійної реформи у страховий стаж жінки не зараховувався дородовий та після родовий період. Тобто час перед пологами та одразу після них, коли жінка за станом здоров'я не могла працювати, але декретна відпустка ще не наступила просто губився зазначає Валерій Руденко.

 Валерій Руденко, начальник Головного Управління Пенсійного фонду України у Полтавській області
"В страховий стаж лише йшов той час, період безпосереднього догляду за дитиною. Коли вона вже народжена і мама три роки з дитиною, десь її вигодовує. Отой період і зараховувався. "

Тепер же, весь період коли жінка не може працювати має бути зарахований. Відповідна норма передбачена змінами, внесеними до Закону України щодо призначення та індексації пенсії.

 Валерій Руденко, начальник Головного Управління Пенсійного фонду України у Полтавській області
"З червня місяця цього року, нещодавно прийнятий закон, цей стаж буде повністю зараховано"

Зазначимо, що відповідно до змін, які вніс Парламент до законодавства щодо збору єдиного соціального внеску, страхові внески в період перебування жінок у декретній відпустці оплачуватиме роботодавець: 33,2% від суми допомоги по вагітності та пологах. При цьому з декретниць, буде утримуватися 2% від суми виплачуваної допомоги. Але тим хто народив, до червня 2013 року перерахунок стажу здійснюватися не буле, адже нарахування здійснюється по системі персоніфікації даних відповідно до сплачених загальнообов’язкових державних страхових пенсійних внесків.