Засідання постійної депутатської комісії ОР

Починаючи з 2010 року на Полтавщині втілюють у життя державну програму будівництва доступного житла за схемою 30 на 70. Нею передбачено, що громадяни, які потребують поліпшення житлових умов, зможуть взяти у кредит квартиру, сплачуючи 70 % її вартості. Решту їм компенсує держава. Протягом 2010-12 років у програмі взяло участь 112 сімей, які отримали 7 з половиною мільйонів гривень державної підтримки.

Юрій Петрук
начальник управління містобудування та архітектури облдержадміністрації
«На реалізацію зазначеної програми у 2013 році передбачається залучити з державного бюджету кошти у сумі 2.1 млн. грн., з місцевих бюджетів - 530 тис. грн.. За рахунок цих коштів очікується укласти 25 договорів на придбання житла.»

Керівництво області розраховує на те, що усі 25 сімей, які укладуть угоди, отримають квартири у кредит.

Віктор Шадчнєв
заступник голови облдержадміністрації
«Це молоді сім’ї, що й передбачено програмою. Є й пільгові категорії населення, але в основному молодь, яка буде брати кредити на квартири і протягом тривалого терміну їх виплачувати.»

Наразі у місті планують звести кілька будинків, які пізніше зможуть увійти до програми доступного житла. Зокрема, облдержадміністрація направила на розгляд до Міністерства регіонального розвитку пакет документів щодо забудови ділянки по вулиці Героїв Сталінграду у Полтаві. Щоправда, далеко не усі новобудови мають квартири для молоді або пільгових категорій громадян. Більше того, нерідко городяни виступають проти зведення багатоповерхівок. Приклад - ділянка землі поруч із бульваром Богдана Хмельницького. Мешканці прилеглих будників зібрали більше 1000 підписів проти ведення робіт у цьому місці. За словами заступника голови облради Володимира Марченка, мер Полтави Олександр Мамай пообіцяв, що поки він керує містом, це місце залишиться вільним. Утім насправді усе сталося навпаки, говорить Марченко.

Володимир Марченко
заступник голови обласної ради
«Я цитую його слова: «Поки я мер, на цій території будинків будувати не будуть. Нажаль, міська рада не приймала рішень щодо відмови підрядникам у будівництві. Документи є, і не сьогодні-завтра вони зможуть розпочати будівництво.»»

Поки що серед усіх будинків, які будуються або знаходяться у проекті, у програмі бере участь лише будинок № 8 у кварталі між вулицями Головка, Бідного, проспектом Миру та бульваром Богдана Хмельницького. 35 квартир у ньому призначені для молодих сімей та пільгових категорій населення.