«Купальські Гуляння - 2013»

«Купальські гуляння» на ковалівському «Березі Свободи» з кожним роком набирають популярності. Якщо у 2012 на захід завітали понад 5 тисяч осіб. То цьогоріч, за словами організаторів, етнографічні розваги відвідали близько 8 тисяч відпочивальників із різних куточків України. Люди приїздили з Києва, Харкова, Донецька, Сум і Львова, щоб відчути атмосферу найкращого полтавського Івана Купала.
 Олександр Бублик
 Ковалівський сільський голова
"Приємно бачити таку кількість людей на «Березі Свободи», оскільки це окрім всього імідж нашої територіальної громади Ковалівської, це імідж «Свободи», це імідж братів Бубликів."


Концертна програма та веселі спортивні змагання, майстер-класи та просто відпочинок на березі річки Коломак - це лише маленький перелік, як могли розважитися гості третього всеукраїнського етнографічного свята «Купальські гуляння-2013». Вони й поділилися своїм позитивним настроєм і враженнями.

" Картина вражаюча, мене дуже вразила програма цього дійства на сьогодні. Тут я побачила оцей пляж «Берег Свободи». Я вражена дуже. Настрій дуже гарний. "
"- Особисто для мене Ковалівка - це в даний момент символ такого правильного проведення часу в українських традиціях, тобто такі масові гуляння в українському стилі. "
" - Нам подобається підтримувати українські традиції. Саме тому ми тут. "
" - Дай Бог, щоб воно процвітало. Якщо буде здоров’я , то буду кожен рік приїздити в Ковалівку."
"Я перший раз на цьому святі. Дуже сподобалася організація. Багато всього цікавого для молоді, різні конкурси, змагання і думаю, що буду приїзджати сюди кожного року."
"- Сьогодні багато було цікавих конкурсів, тір і всяке таке інше. Призи дають."
" - Нам подобається сьогоднішнє свято."

Із великим задоволенням молоді дівчата кружляли навколо Мареноньки. А майстер-клас із плетіння вінків проводили прямо під сценою. Плотом по Коломаку на свято дістався Нептун із русалками, щоб запалити опудало. Організатори упевнені, що стихія вогню забере усі негаразди з життя людей.

 Юрій Бублик
 депутат Верховної Ради України"Мріємо про очищення життя, влади, природи. Дай Боже, щоб Купальський вогонь очистив наші душі від усього лихого і поганого, очистив нашу владу, наше суспільство, щоб у нас було весняне, живе, енергійне суспільство і відповідно до нього, така ж жива, енергійна, не гнила влада."

На «Купальських гуляннях» не минулося без лотереї. Суперпризом розіграшу стали екскурсії до Верховної Ради України. Однак, жодної копійки із бюджету сільської ради на організацію свята не було витрачено.


 Юрій Бублик
 депутат Верховної Ради України
" - Із самого початку організації «Купальських гулянь» ми взяли правило, що із сільського бюджету не беремо ні копійки . Ми залучаємо бізнес. Бізнес на умовах про соціально-економічне партнерство із місцевою владою долучається до проведення. Бізнес фінансує артистів, феєрверк, фаєршоу."

Святковий салют тривав понад 5 хвилин. А далі люди витанцовювали навколо ватри. Відчувши містичність і особливість свята Івана Купала жартували про пошук чарівної папороті. Продовженням рок-концерту за участі гуртів «Пан Коцький», «Трансформері» і «Фліт» стала дискотека. «Купальські гуляння-2013» тривали до п’ятої години ранку.