Літні застуди

Пік захворювань на ГРВІ припадає на період з жовтня до вересня. А ось літні місяці медики вважають міжепідемічним періодом. Але, враховуючи те, що саме зараз люди намагаються врятуватися від спеки за допомогою кондиціонера, шукаючи холодок чи будь-яке інше джерело прохолоди, протягом червня зареєстровано понад 2 тисячі випадків таких захворювань.

Станіслав Руденко
 нач.Полтавського міськрайонного управління Головного управління держепідемслужби
"У червні зареєстровано 2041 хворих у Полтаві на ГРВІ, показник захворюваності 68,9. Для порівняння, січневий показник захворюваності становив 221,4. На сьогоднішній день ці показники майже втричі менші, ніж за епідеміологічний сезон."

Ефективними методами профілактики, говорить Станіслав Руденко, залишається повноцінне харчування, загартування, вживання загальнозміцнюючих та тонізуючо-імуномодулюючих препаратів та препаратів цілеспрямованої імуностимулюючої дії. Не слід забувати і про вакцинацію.

"Є групи населення, яким в першу чергу потрібно робити щеплення. Це діти молодшого віку, починаючи з 6 місяців життя; діти, які довго хворіють на простудні захворювання; особи страше 60 років."

Щеплення проти грипу необхідно робити за місяць-два до прогнозованого сплеску захворюваності. Краще в жовтні чи у першій половині грудня. Тож влітку можна обійтися без нього. Заборонено вакцинуватися тим , хто має непереносимість компонентів протигрипозної вакцини.