Засідання постійної депутатської комісії ОР

Мисливські угіддя багатьох районів Полтавщини страждають від свавілля мисливців. Про це говорили депутати обласної ради на засіданні комісії з питань екології та природокористування. За словами народних обранців, цінителі полювання не завжди дбають про фауну - словом, відстрілюють тварин, не розводячи нових.

Тетяна Корост
голова постійної комісії з питань екології та раціонального природокористування
«У нас це більше хобі. Зменшується кількість тварин, процвітає браконьєрство. Це переростає у незадоволення і виникнення конфліктних ситуацій.»

На сьогодні в області зареєстровано 1 мільйон 800 тисяч гектарів мисливських угідь. Близько 90 % цих земель закріплені за обласним товариством мисливців і рибалок. На черговій сесії обласної ради, запланованій на 17 липня, народні обранці розглянуть питання про передачу деяких угідь у районах підприємствам, товариствам та громадським організаціям різних форм власності. Чимало угідь залишаться закріпленими за обласною організацією Українського товариства мисливців та рибалок. Зокрема, у Полтавському районі частину територій нададуть у користування приватній агрофірмі «Подоляка», а частину залишать товариству мисливців і рибалок. Ще одним важливим питанням засідання було введення збору за використання ресурсів природи регіону: наприклад, лісових ягід, грибів або лікарських трав.

Тетяна Корост
голова постійної комісії з питань екології та раціонального природокористування
«Якщо людина використовує ці ресурси, щоб отримувати дохід, продає їх, то вона сплачує невелику ставку - може гривня, може дві.»

Окрім цього, комісія опрацювала питання відновлення сільськогосподарських земель, що довгий час не використовувалися. На черговій сесії депутати можуть проголосувати за те, щоб виділити на ці заходи 2 мільйони гривень.