ВИСТАВКА ЖИВОПИСУ ЕДУАРДА БЕЛЬСЬКОГО

Художника Едуарда Бельського складно назвати чисто українським митцем - уродженець Волині сьогодні живе і працює у Словенії. До того ж, на його творчість мають значний вплив європейські - особливо французькі та італійські - живопис та графіка. Втім у його роботах відчувається дотик традицій вітчизняних майстрів пензля, що не спростовує і сам автор. Зараз у цьому мають змогу переконатися усі бажаючі полтавці - Бельський вперше приїхав до міста зі своєю персональною виставкою під дуже лаконічною назвою: «Живопис. Графіка». Як зазначає сам художник, зібрав для виставки роботи, які йому не вдалося продати. І додає: це зовсім не означає, що вони гірші за решту.

Едуард Бельський
художник
«Тут роботи більш творчі. Звичайно, є відбір. Купують усе найяскравіше, гламурне.»

Едуард Бельський працює переважно у жанрі пейзажу та портрету. Жіночий портрет займає у його творчості центральне місце. До речі, митець не пише з натури або фотографій. Мистецтвознавці стверджують, що саме це робить його картини такими загадковими. Останнім часом автор захоплюється Леонардо да Вінчі та французькою школою, але говорить: намагається не створювати собі кумирів.

Едуард Бельський
художник
«Якби тобі хтось із художників подобається дуже сильно, ти можеш втратити своє власне обличчя. Це трохи небезпечно.»
На рахунку Едуарда Бельського - більше двох десятків персональних виставок у Австрії, Чехії, Німеччині, Франції та багатьох інших країнах Європи, а також у США. Він є досить успішним у комерційному плані художником - його роботи продаються на провідних фестивалях Парижу, Відня та Манчестера.