16 липня – День прийняття Деларації про Державний суверенітет України

16 липня 1990 року Верховна Рада України ухвалила Декларацію про державний суверенітет України. Відтоді в нашої держави розпочалася нова сторінка -її утвердження як самостійної та незалежної країни, вважає Микола Перепелиця, директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю. Також це стало першим кроком до відродження соборності та окреслило пріоритети майбутнього.

 Микола Перепелиця
 директор Департаменту інформ. діяльн. та комунікацій з гром.
"декларація визначила перспективу розвитку України, перспективу державостворення в новому часі сучасної держави на теренах Європи."

Розповіли на засіданні Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю і про те, що цим документом декларується право держави на власні збройні сили, внутрішні війська та органи державної безпеки. Україна урочисто проголосила про свій намір стати в майбутньому нейтральною державою, яка не бере участі у військових блоках і дотримується трьох неядерних принципів: не застосовувати, не виробляти і не набувати ядерної зброї.

 Світлана Зубарєва
 заст. нач. Головного управління юстиції в Полтавській обл.
"Важлива роль відведена цьому документу, хоча він не набув статусу Конституційного. Але, прозвучало тут, що Україна суверенна держава і розвивається в існуючих кордонах.Це на мою думку, надзвичайно важоиво для подальшої побудови держави."

Учасники зібрання констатували, що потрібно виховувати патріотизм в підростаючого покоління та звернути увагу на вивчення історії.