Профілактика лісових пожеж

Із приходом засушливої погоди, зросла небезпека виникнення лісових пожеж. З початку року в області їх сталося 9. Працівники територіального Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій підкреслюють, що горіла лісова підстилка.

 Світлана Рибалко
 нач.прес-служби Управління ДСНС України в Полтавській обл.
"Також зафіксовано 1 випадок торфової пожежі у Семенівському районі і 1 випадок пожежі на хлібному полі."

Довелося 51 раз гасити полум’я на сміттєзвалищах, в місцях спалення сухої трави. Аби уникати пожеж, саме через необережність людей, нещодавно відбувся черговий рейд, під час якого відпочиваючим розповіли про правила безпечного відпочинку.

Дмитро Васинков
гол.інспектор Полтавсьго міськрайонного відділу УДСНС
"Під час цих рейдових перевірок громадянм роз'яснюються правила безпечної поведінки в місцях відпочинку, а також роздаються листівки, в яких сказано про конкретні міри, які потрібно приймати в результаті виникнення пожежі."

Сьогодні працівникам штабу цивільної оборони допомагають технічні новинки. Так, на території, прикріпленій до державного підприємства «Полтавське лісове господарство», встановлені камери. Тепер чергові контролюють місцевість, спостерігаючи відеоряд на моніторі.

Олександр Кислий
 нач.штабу цивільної оборони ДП "Полтавське лісове господарство"
"Ми звільнили від тяжкої роботи -на висоті 30 метрів постійно знаходилися люди. А так не потрібно людей -стоїть камера. Людина, якщо відчергує тиждень, практично відразу іде на лікарняний -кон'юктивіт забезпечений. І болтанка під час вітру у верхній точці 35 метрів, допустимо 70 см. Це дуже важко."

Ще одним нововведенням, аби уникнути лісових пожеж, стало створення спеціально обладнаних місць для відпочинку. Приїжджаючи сюди, громадяни можуть бути впевненими у своїй безпеці -територія охороняється, поблизу немає легкозаймистих речей чи сухої трави. Працівники Управління державної служби з надзвичайних ситуацій в Полтавській області закликають громадян дотримуватися елементарних правил пожежної безпеки. Цим ви збережете не лише довкілля, а й власне життя.