Рятувальники підбили підсумки півріччя

За статистикою на 22 липня, з початку року в області сталося 1600 надзвичайних подій. Це на 20 % менше, ніж за відповідний період року, що минув. Кількість людських жертв теж знизилася: на 49. А ось надзвичайні ситуації трапляються частіше - за перші 6 з половиною місяців року рятувальники зафіксували 6, у той час як минулого року цифра було удвічі меншою. Окрім цього, на обліку в управлінні держслужби надзвичайних ситуацій 50 нещасних випадків на воді, які забрали життя 47 громадян, зокрема 2 дітей. Лише чотирьох людей змогли врятувати. З 1 січня по 22 липня в області виникло понад 900 пожеж, з них 9 лісових. А причиною 16 загорянь стали дитячі пустощі. МНС-ники кажуть: інколи їхні машини не встигають на виклики з дальніх районів області. Вирішення проблеми вони вбачають в організації у районах підрозділів місцевої пожежної безпеки. Щоправда, це означатиме збільшення витрат з місцевих бюджетів, але у ДСНС переконані: життя громадян безцінне.

Роман Кириленко
начальник УДСНС України у Полтавській області
«Не в усіх районах створені ці підрозділи - їх немає у Пирятинському, Козельщинському районах. Але ми на цьому не зупиняємося, працюємо, і я впевнений, що до кінця поточного або ж на початку наступного це питання буде вирішено. До того ж у деяких районах, наприклад, у Котелевському та Кобеляцькому, створено не по одному, а по три підрозділи місцевої пожежної охорони.»

Також перше півріччя цього року відзначилося важливою подією у житті Полтави - нарешті почався ремонт годинникової вежі та пожежного депо на вулиці Шевченка. Полагодження каланчі є у програмі Забезпечення пожежної безпеки на 11-15 роки. Наразі ведеться зовнішня реконструкція будівлі. У серпні замінять годинниковий механізм.

Борис Галушко
заступник голови облдержадміністрації
«Робота ведеться, тендери відбулися, фінансування прозоре. Я вчора особисто туди їздив, щоб подивитися. На місці функціонує телескопічна вишка, працюють спеціалісти.»

За словами Бориса Галушка, каланчу спробують привести до ладу до 23 вересня, тобто, до дня міста.