Лекція фінського професора

Доктор політичних наук Пекка Вісурі - полковник фінської армії у відставці. Можливо, саме цей факт пояснює те, чому педагог так цікавиться військовою історією. Полтавська битва - одна з тих подій, якій Вісурі приділяє особливу увагу у своїх дослідженнях. Науковцю вдалося зібрати величезний обсяг інформації та історичних фактів щодо того, що спільного мають у цьому контексті фінський та український народи. Саме цим він і вирішив поділитися з полтавськими студентами-істориками. До речі, разом із послом Фінляндії пані Ар’єю Макконен.
Як зазначив під час лекції професор Вісурі, Фінляндія у часи Полтавської битви входила до складу Швеції, яка воювала проти Росії. Втім, ці події - не єдине, що вивчає науковець. Його дослідження охоплюють українсько-фінські військові зв’язки аж до Другої світової. Щоправда, саме битва під Полтавою посідає тут центральне місце.
Пані посол, окрім суто туристичних інтересів, має в області кілька робочих справ. Зокрема, на зустрічі з керівництвом області йшла мова про економічні стосунки між Фінляндією та Полтавщиною. За словами пані Макконен, через економічну кризу в Європі та Україні зокрема та загальний клімат у сфері бізнесу фіни не зацікавлені у тісній співпраці. Щоправда, у сторін є кілька варіантів, які ще підлягають обговоренню.

Флаги блока: