Гості в дитбудинку сімейного типу

У будинку подружжя Требухів у Мачухах завжди галасно -часто приїзжають гості, та й десятеро діток не дають засумувати. Невелике господарство дозволяє малюкам щодня пити свіже молоко та їсти корисну домашню їжу. Цей заклад -сімейного типу, перший у Полтаві, існує більше п’яти років. Створений наприкінці 2008-го, за ініціативи та фінансової підтримки громади церкви святого Михайла у селі Вола, що в Італії. Ідею активно підтримала тодішня полтавська влада на чоліз Андрієм Матковським. Зараз тут виховують 8 дітей. Ольга Требух, мати, розповідає, що їхня родина напрочуд дружна, вони допомагають один одному та намагаються жити у злагоді. Підтримують порядок і чистоту у великому будинку всі разом, дні чергування розписані у спеціальному графіку.

 Ольга Требух,  мати
"Кто-то дежурный, кто-то кого-то может заменить даже договорится. Это семья."

Молодші донечки займаються музикою. Відвідують школу мистецтв у Полтаві. А ось старший син творчістю не захоплюється -мріє про кар’єру автомеханіка та планує найближчого часу отримати водійське посвідчення. У свою чергу, говорить Борис Требух, батько, він намагається передати дітям людяність та ввічливе ставлення до оточуючих.

 Борис Требух, батько
"Хочемо передати любов до людей, служіння людям. Щоб вони могли допомагати іншим. Хочеться виховати їх так, щоб вони горіли бажанням допомагати ближнім."

Зважаючи на те , що сім"я живе у селі -завели й ціле господарство - серед них і кіз. У саду та на городі збирають сезонний урожай.
Завітав із подарунками меценат із Італії Дженаро Апреа, представник церковної громади села Вола, один із тих хто був 5 ть років тому ініціатором створення цього будинку сімейного типу . Він періодично відвідує сім’ю, а цього разу навіть намагався вирішити певні юридичні питання.

Дженаро Апреа, меценат
"Хочемо отримати дозвіл аби оздоровити дітей-сиріт в Італії, щоб вони там відпочили. Звичайно, за наші кошти. Але проблема у бюрократії, реалізувати цю ідею в Україні дуже важко."

Якщо вдасться реалізувати цю задумку, додає Дженаро Апреа, він намагатиметься отримати дозвіл для усиновлення італійцями тих українських дітей, яких не беруть в сім'ї на рідній землі. Адже діти, додає він, головне в нашому житті