Виставка до ювілею хрещення Русі

Працівники обласного архіву підготували до ювілею хрещення Русі виставку документів та фотографій, які розповідають про історію християнства в Україні та зокрема на Полтавщині. Експозиція охоплює період у майже 5 століть. Тут можна побачити копії універсалів гетьманів та грамот російських царів ХІV - XVII століть про підтвердження прав храмів на землі. Центральний розділ присвятили періоду Радянської влади. Фото та офіційні папери показують репресії, які терпіла церква протягом сімдесяти років, коли до переліку предметів в університетах навіть додали атеїзм. Лише з проголошенням незалежності у країні припинили переслідувати віруючих - у 2009 році в області діяла вже майже тисяча релігійних організацій.

Тарас Пустовіт
заступник директора Державного архіву Полтавської області
«Цікавими є документи відродження церкви кінця 80-х - початку 90-х років, наприклад, рішення виконкому Полтавської обласної ради про передачу культурних споруд релігійним громадам.»

Директор Полтавського архіву Валентина Гудим каже: незабаром вони планують представити громадськості книгу, вихід якої також приурочать до річниці хрещення. На сторінках цього видання можна буде прочитати про церкви, храми та інші культові релігійні споруди, які знищили протягом радянського періоду.

Валентина Гудим
директор Державного архіву Полтавської області
«Там буде розповідатися про церкви, які було зруйновано починаючи з 1914 року, адже тоді була Перша світова війна, і до 1990 року, адже з 1991 почалося відродження та відбудова храмів і повернення цих культових споруд вірянам.»

За словами очільника архіву, книга побачить світ вже наступного тижня.