валюту у гривні

3 серпня цього року вступила у силу червнева постанова Національного банку України № 208 «Про порядок зарахування гривневого еквівалента від продажу надходжень на користь фізичних осіб із-за меж України». Вона визначила порядок зарахування цього гривневого еквівалента, фактично уточнивши постанову НБУ від 14 травня, яка передбачає переведення коштів, що переказують із-за кордону, в українську валюту.

Алла Гольцева
начальник відділу валютного контролю та ліцензування управління НБУ у Полтавській області
«Ті суми, які надходять в еквіваленті 150 000 гривень або менше зараховуються на поточний рахунок клієнта в іноземній валюті або ж в іноземній валюті готівкою. Якщо сума перевищує 150 000 на місяць, кошти мають продати на міжбанківському валютному ринку.»

Якщо сума переказу є більшою за 150 тисяч, банк обмінює на гривні лише суму перевищення. Продаж відбувається за курсом міжвалютного ринку України у день операції. Відповідно до 208-ї постанови, банк зараховує переведені у гривні гроші на поточний гривневий рахунок клієнта, відкритий у цій установі.

Алла Гольцева
начальник відділу валютного контролю та ліцензування управління НБУ у Полтавській області
«Якщо ж клієнт, тобто фізична особа, що отримує переказ, має в уповноваженому банку рахунок в іноземній валюті і була ідентифікована банком, то уповноважений банк для здійснення зарахування гривневого еквівалента від продажу нажходжень в іноземній валюті відкриває такій фізособі поточний рахунок у національній валюті. Укладання договору банківського рахунку у гривнях здійснюється під час першого звернення такої особи до банківської установи.»

Людина, яка отримує переказ, може і не мати рахунку у конкретному банку. У такому разі фінанси кладуть на так званий окремий аналітичний рахунок балансового рахунку кредиторської заборгованості за операціями з клієнтами банку. Сума знаходиться там до того часу, поки особа не відкриє для себе гривневий рахунок у цій установі.