Засідання комісії обласної ради.

Аграрії Полтавщини переглядали орендну плату за землю. Вони вважають, що діюча сума дуже велика. Уникнути її не вдається, адже це обов’язковий платіж, згідно земельного кодексу України. Юрій Авдєєнко, начальник відділу місцевих податків і зборів Головного Управління Міндоходів у Полтавській області, пояснив, що, наприклад, до загального місячного податкового доходу платника, не включаються прибутки від відчуження, безпосередньо власників сільськогосподарської продукції. Володимир Замикула, заступник голови облдержадміністрації, розповів, які резерви можуть збільшити надходження до бюджету.

Володимир Замикула, заступник голови Полтавської ОДА
"Була інформація податкової служби, управління земельних ресурсів і зрозуміло, що є ті питання і ті резерви, які можуть значно збільшити надходження податку. Один із таких прикладів -власники земельних паїв, які індивідуально обробляють свої земельні наділи. Але якщо взяти податкову нагрузку у с\г виробника і у власника земельного паю, то вони в декілька разів менше, ніж у с\г підприємств. "

Отримання людиною певних прибутків, наприклад від тваринництва чи іншої сільськогосподарської діяльності, зобов’язує подати відповідну декларацію, додав Володимир Замикула.

 Володимир Замикула, заступник голови Полтавської ОДА
"Члени комісії шукають шляхи, як сьогодні максимально залучити всіх власників земельних паїв до цого процесу."
На завершення засідання, члени комісії зазначили, що звільнення від сплати податку за земельні ділянки поширюється в таких випадках: для ведення особистого селянського господарства, але не більше двох гектарів, для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель, для індивідуального дачного господарства, гаражів та садівництва.