Протидія африканській чумі свиней

Африканська чума - вже на кордонах України. Про це повідомили на засіданні Державної надзвичайної комісії при облдержадміністрації. У липні поточного року хворобу знайшли у Белгородській області. Центральний уряд вже розпорядився посилити контроль за свинарними господарствами у регіонах. Це завдання наразі виконують полтавська влада та ветеринари.

Сергій Аранчій
начальник ГУ ветеринарної медицини у Полтавській області
«Треба людей стимулювати, щоб вони відповідально ставилися до цієї проблеми, щоб людина не несла молоко на пункт по заготівлі молока в одязі, в якому поралася біля свиней, не йшла у магазин по хліб у цьому одязі, щоб хвору свиню не різали і не роздавали нікому, не робили з неї ковбасу, а відразу повідомляли ветеринарів.»

В адміністрації зазначають: наразі карантин - єдине, що може зупинити африканську чуму. Якщо спалах недуги фіксують в якомусь конкретному районі, усе поголів’я свиней у ньому знищують. Звичайно, це впливає на ціни на свинину на ринку. Втім заступник губернатора Володимир Замикула запевняє - в області із цим сьогодні усе гаразд.

Володимир Замикула
заступник голови облдержадміністрації
«Сьогодні стабільна цінова ситуація на ринку для господарств на ринках по містах. Нам слід докласти усіх зусиль для того, щоб вона такою і залишалася.»

Африканська чума є вірусною хворобою, яка вражає свиней, але безпечна для людини. Недуга може протікати недовго - при цьому тварини гинуть дуже швидко, без будь-яких симптомів або ознак. При гострому перебігу у свині підвищується температура до 42 градусів, спостерігається блювання, кашель, слабкість та параліч. Вірус може розповсюджуватися зі швидкістю близько 300 кілометрів на рік. Нагадаємо, у серпні 2012 року африканка спалахнула у Запорізькій області.