Сморід у Полтаві

Протягом двох тижнів мешканці мікрорайонів Половки, Браїлки та Сади -3,2 знемагають від нестерпного смороду. В тридцятиградусну спеку люди змушені зачиняти всі вікна та двері в помешканнях інакше неприємний запах заполонить і їхні домівки. Люди скаржаться, що сморід шириться містом.

"Сады и на Браилках, та в принципы достаточного везде, соцслужби насколько я понимаю не особо задействованы и не хотят нормально работать. "

"На Шевченка он там, вот возле парка победы и на Садах на рынке, ощютимо, отрываешь о и оно так вместе со сквознячком. "

"На Браилках я сегодня была с утра, то какой-то неприязний запах был."

Як нам вдалося дізнатись сморід шириться від щедро розсипаного курячого посліду на полі, що розташоване, на території Гожулянської сільської ради. Як зазначає Алла Знайко секретар сільради, поле розташоване за межами населених пунктів, і знаходиться в оренді Полтавської птахофабрики. Орендатори звозять і вивантажують послід. Депутатська комісія сільради вже склала акт і направила лист з проханням вплинути на ситуацію в обласну екологічну інспекцію. Ми також звернулись до екологічного управляння. Там нашій знімальній групі відповіли, що ніяких звернень ще не отримували. Натомість в санітарно-епідеміологічній службі про ситуацію знають. Та навіть виїжджали на райони, вимірювали рівень аміаку та сірководню.

 Анатолій Журавльов, начальник Головного управління Державної санітарно-епідеміологічної служби України у Полтавській області
"Перевищень не виявлено, ну так органоліптично, то воно дійсно есть. "

Як зазначає Борис Галушко ,заступник голови обласної державної адміністрації, підприємством Птахофабрики було порушено технологію вивезення та застосування так званих добрив. Тому запах і ширився.

 Борис Галушко, заступник голови Полтавської ОДА
"Була порушена технологія, стосовно того, що вони вчасно його не приорювали, от в цій ситуації відбулось порушення"

Як повідомив нашій знімальній групі Роман Кириленко, заступник голови обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуації, зараз на полі уже проведені відповідні роботи, тож залишається тільки очікувати результат чи буде у місті сморід чи зникне.