Нагородження спортсменів

Одне золото, 4 срібла і 5 бронзових медалей - такий здобуток полтавських спортсменів із вадами слуху на Дефолімпіаді, яка тривала із 25 липня по 5 серпня у столиці Болгарії Софії. Загалом наші земляки привезли із собою 11 нагород. На змаганнях збірна України виборола 88 медалей, тож фактично кожна 8 - на рахунку полтавців.

Олександр Верещака
тренер з футболу
«Ми взагалі по Україні знаходимося на 5 місці по кількості учасників від регіонів. У нас було 12 учасників, які є чистими полтавцями, і ще троє із паралельними заліками.»

Нажаль, не усім полтавським атлетам вдалося потрапити у призери - трохи не дотягнули до нагород у боулінгу та бадмінтоні. Натомість, у жіночому карате у розділі «куміте» нашим бійцям не було рівних - Інна Мажара стала першою у категорії до 68 кілограмів. На рахунку Інни - ще й третє місце у категорії «ката». Є призери й серед чоловіків-каратистів - дві бронзи у Максима Беленока та Олександра Кальника.

Микола Богодистий
тренер з карате
«Витримали цей рік, витримали ці збори. Спортсмени показали свої здібності на усі сто і виклалися. Вони гідні своїх нагород.»

Були полтавці і у складі дефолімпійської команди України з футболу. Вони завоювали срібло, поступившись у фіналі росіянам. Дві нагороди - срібну і бронзову - приніс збірній у настільному тенісі Геннадій Закладний. На думку тренера Миколи Закладного, це дуже гарний результат, зважаючи на сильну конкуренцію.

Микола Закладний
тренер з настільного тенісу
«Дуже сильні японці, дуже сильні корейці, Німеччина, Росія. І у нас є Китай. Ми їх перевершити ніяк не можемо.»

Спортсмени отримали від обласної влади відзнаки та грошові винагороди. Заступник губернатора Валерій Пархоменко зазначив: задля того, щоб молодь показувала такі результати і надалі, слід приділяти увагу розвитку спорту в області.

Валерій Пархоменко
заступник голови - керівник апарату ОДА
«Ми у цьому році робимо 4 майданчика зі штучним покриттям, ремонт усіх спортивних споруд, які знаходяться у закладах освіти, ми їх уже завершили. У нас є амбітні плани - я думаю, ми цього року здамо в експлуатацію басейн у місті Гадячі.»

Нагадаємо, на XIV Паралімпійських іграх, які пройшли 2012 року у Лондоні, полтавці показали найвищі результати за усю історію спорту інвалідів нашого регіону.