Чи користуються полтавці нелегальними файлами?

Україна стала першою в світі з розповсюдження «піратської» продукції у всесвітній мережі, згідно зі статистикою Міжнародного Альянсу Інтелектуальної Власності. Такими файлами Інтернет заповнений вщерть, адже, за інформацією сайту «Тиждень», нелегальний контент становить 99% від загальної кількості. До того ж, користувачі різноманітних сайтів, інколи самі не розуміють, що розповсюджують інформацію незаконно. Олександр Кравченко, начальник сектору боротьби із кіберзлочинністю УМВС України в Полтавській області, пояснив, який власне контент і є «піратським».

 Олександр Кравченко
 нач. сектору боротьби з кіберзлочинністю УМВС України в Полтавській обл.
"Це і об'єкти авторських і суміжних прав, що розповсюджуються без згоди автора, це і інформація, яка заборонена до обігу -порнографічна продукція та продукція. що пропагандує насилля, це і інформація, яка є комерційною."

Високий рівень анонімності користувачів, доступ до безлімітного Інтернету -забезпечили сприятливе середовище для розвитку «піратських» сайтів, вважає Олександр Кравченко. Цим споживачі наражають на небезпеку не лише інших, а й себе. Адже нелегальний безкоштовний контент може пошкодити файли у вашому комп’ютері, не надавати весь спектр послуг, який є у платному варіанті. Майже у кожної програми є аналог, за який не потрібно платити. Безліч компаній виробляють безкоштовний софт. А розповсюдження нелегального контенту карається українським законодавством.

 Олександр Кравченко
нач. сектору боротьби з кіберзлочинністю УМВС України в Полтавській обл.
"За розповсюдження незаконного контенту передбачена відповідальність в кримінальному кодексі. Якщо це стосується об'єктів авторського права -від 200 мінімумів доходів громадян або позбавлення волі до 6 років. За розповсюдження порнографічної продукції передбачено відповідальність від 100 мінімумів до 5 років позбавлення волі."

У Полтаві, говорить Олександр Кравченко, вже зафіксовано кілька випадків розповсюдження «піратських» файлів. На разі ведеться слідство. Варто пам’ятати, що відтворення нелегального контенту також незаконне.