Соціальні виплати зростають

У липні набрали чинності зміни до Закону України «Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям інвалідам». Відповідно до них на 50% прожиткового мінімуму збільшено розмір надбавки на догляд за дитиною з обмеженими фізичними можливостями -до шестирічного віку відтепер ця сума становить 486 гривень, з шести до вісімнадцяти -605 гривень. Збільшено розмір надбавки на догляд за тими дітьми, які мають найтяжчий ступінь функціональних обмежень на 100% прожиткового мінімуму. В обласних органах соціального захисту населення на обліку перебуває 4455 дітей із статусом інвалідів, тому існує ще один вид допомоги, розповіла на прес-конференції Людмила Корнієнко, директор Департаменту праці та соціального захисту населення облдержадміністрації.

 Людмила Корнієнко
 директор Департаменту праці та соц. захисту населення ОДА
"У нас є окремий вид допомоги, який призначається дітям, які перебувають під опікою і піклуванням. Він регламентується і визначається як різниця між двума прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку."

Говорили і про соціальне таксі -автомобілі, що обладнані підйомниками. Такого транспорту в області вже 25 одиниць. Планують закуповувати ще, адже на Полтавщині 273 дитини прикуті до візків. Лікарсько -консультативними комісіями дитячих лікувально-профілактичних закладів за місцем проживання людей з обмеженими фізичними можливостями, розглянуто право дітей-інвалідів на встановлення підгрупи.

 Людмила Корнієнко
 директор Департаменту праці та соц. захисту населення ОДА
"І вже із загальної кількості дітей-інвалідів визначена категорія "А". Це діти, які мають найтяжчу ступінь функціональних обмежень. Із загальної кі-сті 4455 дітей без звернення сімей, була проведена відповідна робота по медичним справам, обстеження і органпи соц.служби одержали 398 висновків."

Важливу роль у соціальній реабілітації дітей з обмеженими фізичними можливостями відіграють спеціалізовані центри. В області такі послуги надають 5 закладів у Кременчуці, Лубнах, Миргороді, Гадячі та Полтаві.