Виставка -День незалежності

Перенестися у початок 90-х років і пригадати, як формувалася українська держава, полтавцям запропонували у міському краєзнавчому музеї. Там до річниці незалежності відкрили документальну виставку. Над її створенням разом працювали співробітники музею та обласного архіву.

Тарас Пустовіт
заступник директора Державного архіву Полтавської області
«Тут всебічні документи - і з нашого архіву, і з центральних державних архівних установ, і з краєзнавчого музею, які ми змогли зібрати упродовж останніх років. Звичайно, ми змогли показати далеко не все, але, я думаю, штрихи сучасного державного будівництва людина зможе отримати.»

Експозиція охоплює життя України і зокрема Полтавщини у 90-і роки - від референдуму і ухвалення акту про незалежність у серпні 91-го до прийняття конституції 96-го року. Також фото та офіційні папери демонструють, яка Полтавська область сьогодні і чого досягла за останні 2 десятиліття.

Валерій Пархоменко
заступник голови - керівник апарату ОДА
«22 роки. Багато це чи мало? Для людини це достатній термін, для держави - мізерний.»

Окрім експонатів часів незалежності, на виставці можна побачити і старіші документи кінця 80-х років і навіть початку ХХ століття - часів, коли в Україні проголошували незалежність, але не змогли втримати її.