Мітинг під стінами міської ради

Міська рада знову в обозі. Цього разу громадяни вимагають пояснень на підставі чого закривають філію 12 школи та що буде з долею її учнів.

У селищі Червоний Шлях проживає більше 4 тисяч жителів, а у філії 12 школи навчаються близько 50 дітей. Люди розповідають: питання про закриття навчального закладу виникало неодноразово, однак батьки разом із вчителями та органом самоорганізації населення щораз відвойовували свою школу, але цьогоріч її таки закрили. А от поставити людей до відома чомусь забули. На сьогодні із приміщення школи вивезли все обладнання й меблі. Дійшло до того, скаржаться мешканці: почали знімати лінолеум із підлоги та викручувати лампи, котрі люди купували своїм коштом .

 Оксана Яковлева, сільський голова с. Червоний Шлях.
"Ми купували за свої кошти меблі кухонні, ми купували штори, тюлі в об щем грошей потрачено близько 20 тисяч."

У разі закриття навчального закладу малечі доведеться їздити на навчання в основне приміщення школи, котре знаходиться за декілька кілометрів по вулиці Нариманівській. Шлях до неї проходить «монастирським серпантином», який перебуває в аварійному стані. Узимку, через ожеледицю, рух по цій дорозі взагалі неможливий, а отже доведеться об’їжджати Полтавою - це займає чимало часу

 Оксана Яковлева, сільський голова с. Червоний Шлях.
"Якщо їздити в об’їзд мені доведеться будити її в 5 часов ранку, щоб вона встала, поснідала і поїхала до школи. Якщо запізнитися на автобус чи він зламається значить діти не зможуть відвідувати школу. "


Люди обуренні діями влади, запевняють кожного разу що вони звертались по допомогу, отримували чергові обіцянки які досить кардинально розходяться з діями.

 Емма Макдова, жителька с. Червоний Шлях.
"Мамай наш шановний мер, нам сказав возіть дітей на гуртки. Він до нас приїжджав, ми його запрошували, він сказав поки він буде мером школу не закриють. "

Цього разу обурені городяни вирішили отримати таки відповіді на хвилюючі їх запитання і штурмом взяли кабінет Наталії Дорохової, начальника міського управління освіти якої нажаль на робочому місті не опинилось на відміну від особистих речей. До людей вийшла її заступник.

 Ірина Надіна, заступник начальника міського управління освіти
"Вона начальник управління освіти і вона виїхала у справах. Більше я вам нічого об’яснять не буду."

Люди вирішили не розходитись, а прямо у кабінеті, разом із дітьми які також прийшли відстоювати свою школу зачекати на чиновницю.

"Мені дуже подобається вчитись у школі №12, що на Червоному Шляху, у мене там дуже багато друзів і ще мені подобаються там вчителі. "

"Мені зручно добиратись в ту школу, що на Червоному Шляху, а до тої треба дуже багато ходити пішки."

Коли все ж таки Наталія Дорохова повернулась люди сіли за стіл перемовин але конструктивного діалогу так і не вийшло. На запитання мешканців Червоного Шляху чому влада приймаючи таке відповідальне рішення не прислухалась до думки громадян чиновниця послалась на статтю закону.


 Наталія Дорохова, начальник міського управління освіти
"Закону про загальну середню освіту де чітко вказано що державні та комунальні загальноосвітні заклади утворюються місцевими ораними виконавчої влади або органами місцевого самоврядування. Тільки для сільської місцевості потрібна згода громадян"


Ми неодмінно будемо стежити за протистоянням жителів Червоного шляху та міської влади, адже люди обіцяють: якщо до них не прислухаються то незабаром перед міською радою буде оголошено безстрокову акцію протесту з розгортанням наметового містечка.