Відзначення Дня незалежності України

22-й День незалежності України полтавці за звичаєм відсвяткували біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Традиція покладати квіти до монументів Кобзарю міцно закріпилася в усіх великих містах країни - постать поета для українців - символ незалежної нації. Поклавши букети до підніжжя пам’ятника, полтавці вирушили до меморіалу загиблим козакам. Там після покладання городян привітали представники обласної влади.

Віктор Животенко
перший заступник голови ОДА
«Держава відбулася, нам залишилося небагато - зробити її сильною, заможною, а народ що живе у ній - щасливим. Вітаючи усіх зі святом, закликаю єднатися заради цієї великої мети.»

Володимир Марченко
заступник голови обласної ради
«Маю сьогодні велику честь привітати усіх присутніх із величним державним святом - Днем незалежності. Святом, яке нас об’єднує, святом, яке нас надихає на добрі справи заради нашого майбутнього, заради сьогодення.»

По завершенні урочистостей відбулося вручення премії імені козацького літописця Самійла Величка. У номінації «Дослідження історії України та Полтавщини» нагородили Людмилу Россоху - заступника директора Миргородського краєзнавчого музею. А за відображення історії у засобах масової інформації премію одержав член Національної спілки журналістів Віталій Григор’єв. Він говорить: дуже пишається тим, що його працю визнали в одне з головних свят держави.

Віталій Григор’єв
член НСЖУ, лауреат премії ім. С. Величка
«Це надзвичайно знакова подія, що моя праця знайшла свою оцінку саме у цей день, тому що у моїй книзі дуже багато людей, які віддали своє життя заради того, щоб існувала наша країна, щоб вона була незалежною.»

У номінації «Відображення доленосних подій у мистецтві» лауреатом премії Величка стала член Національної спілки майстрів Народного мистецтва Наталія Свиридюк.