Масляна

Традиції святкування Масляної мають корені ще у язичництві. Свято символізує пробудження природи - у цей час слов’яни зазвичай проводжають зиму та зустрічають весняний сезон. Обов’язково відзначають Масляну і в Україні. Одне з улюблених народних свят є досить популярним на Полтавщині. Народні гуляння для мешканців області організував відділ туризму облдержадміністрації спільно з управлінням культури і управлінням фізкультури та спорту. Долучилася до проведення і обласна рада профспілок.
Цього року Масляна вдалася, як то кажуть, на славу. Попри досить прохолодну погоду, полтавці все ж таки попрощалися із зимою, відтворивши давні національні обряди. Пригадали і вигадані предками звичні для Масляної ігри - хлопці змагалися у спритності, намагаючись зняти черевики з високої колоди, а дівчата співали народних пісень. Присутні подивилися святковий концерт, а також майстер-класи з ужитково-декоративного мистецтва. Окрім цього, усі бажаючі могли скуштувати каші та, звичайно, млинців. Отже, сумувати не довелося.
Тиждень, протягом якого люди шанують Масляну - останній шанс для багатьох віруючих досхочу наїстися. Одразу після свят починається Великий християнський піст.