Делегація Ленінградської області

Полтавську та Ленінградську області старими друзями назвати, напевне, неможна, але регіони вже знайомі один з одним. Кілька років тому сторони підписали так звану рамкову угоду. Їх інтереси перетиналися переважно у сферах культури та освіти. Тепер і росіяни, і полтавці зацікавлені у розширенні співпраці. Під час візиту на українську землю гості поставили за мету дізнатися більше про економіку та інфраструктуру Полтавщини. Іноземців наш регіон цікавить, передусім, як партнер у аграрній галузі.

Сергій Бебенін
голова Законодавчих зборів Ленінградської області
«Природа в Україні призначена для того, щоб вирощувати овочі, фрукти, заготовлювати м'ясо. Усе це тут традиційно робиться, тут для цього призначені землі. Тож у нас виникає питання: якщо нам з Туреччини, Таїланду, Бразилії везуть лаковані фрукти, можливо, є механізми, які дозволять розглядати можливість економічного обміну з регіоном, що розташований набагато ближче?»

Окрім сільського господарства, сторони знайшли багато спільних інтересів. Вони прагнуть обмінятися досвідом у питаннях місцевого самоврядування, податкового законодавства, інвестицій. Обидві області є так званими «донорами» для своїх країн: вони працюють переважно на загальнодержавні запаси та бюджет і фактично залишають собі меншу частину. Угоду уклали між собою торгівельно-промислові палати Полтавщини і Ленінградської області. Можливо, налагодять і контакти між містами регіонів.

Іван Момот
голова Полтавської обласної ради
«Ми запропонували міста, які готові співпрацювати з містами Ленінградської області. Наші райони теж готові підписати такі договори. Ми запропонували продовжити обмінюватися дитячими колективами.»

Російські гості підкреслили: економічні розбрати між Україною та Росією аж ніяк не вплинуть на їхні із полтавцями взаємини, як ділові, так і дружні.

Сергій Бебенін
голова Законодавчих зборів Ленінградської області
«На рівні населення, на побутовому рівні я навіть слідів цього не бачу. Усе залишилося, як раніше. Занадто багато у нас спільного, занадто великий пласт історії залишився позаду. Цього не здолати. Звісно, у політиці має бути прагматизм, і люди оберуть необхідний шлях для розвитку своєї держави.»

Представники облради та державної адміністрації довели візитерам - на Полтавщині люблять влаштовувати теплі прийоми. Почесним гостям подарували безліч сувенірів та влаштували екскурсії полтавським краєм. Зокрема, вони побували на Сорочиньскому ярмарку, на курорті у місті Миргород, з’їздили до музею Миколи Гоголя та повидали Поле Полтавської битви.