Область готова до навчального року

Із 1 вересня 125 тисяч дітей почнуть відвідувати заняття в навчальних закладах області. 45 тисяч з них підуть до дитячих садків, яких на Полтавщині сьогодні більше шести сотень. Перед управлінням освіти стоїть завдання - охопити дошкільною освітою половину малечі. Обласна влада навіть почала відкривати у районах мистецькі та навчальні гуртки для дошкільнят. А ось наступного року 70 відсотків полтавських дітлахів матимуть навчатися до школи. Для цього планують відкривати нові садочки та групи у дитсадках, що вже працюють. За словами заступника губернатора Валерія Пархоменка, нових вихователів знайдуть без проблем - в області чимало молодих спеціалістів-педагогів, які вже зараз готові почати працювати. А ось у сфері професійно-технічної освіти проблем вистачає. Зокрема, училища поки що набрали лише половину учнів, у зв’язку з чим молодь прийматимуть до ПТУ аж до 1 жовтня. Окрім цього існують складнощі із фінансуванням.

Валерій Пархоменко
заступник голови облдержадміністрації
«Майно ПТУ знаходиться у державній власності, у той час як методична база - у власності області. Коли усе владнається, нам буде простіше фінансувати наші освітні заклади з обласного бюджету.»

Наразі до нового навчального року готово 100 відсотків шкіл. Налагоджені системи опалення та водопостачання, зроблено ремонти, відновлено спортивні майданчики. За словами Валерія Пархоменка, усе гаразд і з транспортом. В області - майже 300 шкільних автобусів, які зможуть перевозити близько 10 тисяч школярів. Якщо машин не вистачатиме - найматимуть.

Валерій Пархоменко
заступник голови облдержадміністрації
«Ефективніше використовувати бюджетні кошти, наймаючи перевізників із ліцензованими транспортними засобами, що дає можливість підвозити дітей до навчальних закладів.»

У новому році на дітей та вчителів чекає низка нововведень. Вже з 2 класу дітвора освоюватиме ази інформатики. Також батьки обиратимуть для конкретного класу одну іноземну мову - англійську, німецьку або російську. Поки що дорослі надають перевагу мові країни-сусідки - понад 50 відсотків. Далі йде англійська - 20 відсотків. І лише 2 відсотки бажають, аби їхні діти знали німецьку мову.