Виставка пам`яті І.Котляревського

Друга виставка за 10 років і третя за більш ніж століття. Митці з усієї держави з’їхалися до Полтави на третю Всеукраїнську художню експозицію, присвячену пам’яті Івана Котляревського. Серед сотні експонатів - праці близько 80 митців з Полтави, Києва, Одеси, Севастополя та інших міст.

Віктор Трохимець-Милютін
художник
«Килими, прикладне мистецтво, живопис, графіка, всі види мистецтв.»

На експозиції - витвори відомих українських майстрів: Феодосія Гуменюка, Володимира Колеснікова, Едуарда Бельського. Свої килими привіз і народний митець з Решетилівки Євген Пилюгін. До речі, він є лауреатом премії імені Котляревського.

Євген Пилюгін
лауреат премії ім. І. Котляревського, заслужений майстер народної творчості України (Решетілівка)
«Я зовсім по іншому став до нього ставитися, перечитав його повністю після школи. Там усе - дорогоцінність. Я його дуже ціную, я перечитав його біографію, поїздив по місцях.»

Нагадаємо, перша виставка пройшла ще 1903 року. Тоді її приурочили до святкувань на честь відкриття пам’ятника Івану Котляревському у Полтаві. Серед творів, представлених на ній, були картини таких видатних українців, як Тарас Шевченко та Микола Ярошенко. Наступну виставку під назвою «Вік» зібрали вже у новому тисячолітті - 2003-го у місті відзначили сторічний ювілей встановлення монументу.