110 років від дня встановлення пам`ятника класика української літератури Івана Котляревського

110 років тому у Полтаві увіковічнили життя і творчість класика української літератури Івана Котляревського. Наприкінці XIX ст. прогресивні українці підняли питання про святкування сторіччя від дня виходу «Енеїди» та про спорудження з цього приводу пам'ятника письменнику. Добровільними пожертвуваннями було зібрано 12 тисяч рублів. Розповідає Євгенія Стороха, провідний науковий співробітник літературно-меморіального музею імені Котляревського.

 Євгенія Стороха, провідний науковий співробітник літературно-меморіального музею імені І. Котляревського
"Ми повністю повторимо той самий шлях який відбувся 110 років тому і стоїть у Полтаві така сама погода соня шан як і 903 року"


З цього приводу у Полтаві відслужили панахиду на могилі, та покладено квіти до пам’ятника митцю.
 Федір, архиєпископ Полтавський і Кременчуцький
"Людина після смерті не зникає і про це завжди говорить християнство, ми не зникнемо після смерті , смерть це тільки відділення душі від тіла. "

Самі ж полтавці зазначають, що пишаються видатним земляком та прийшли до пам’ятника аби засвідчити свою повагу.

"Ми всі знаємо, що цей пам’ятник відкрився у 1903 році і були в Полтаві изначні події кругом цього пам’ятника"

"Він патріот України, він засновник літературної української мови , він писав свої твори такі видатні твори які знає весь світ на Українській мові. "

"Постать Наталки Полтавки, це постать всіє жінок чарівних, красивих, це можливість визначитись і підтримати і проявити себе як українець як патріот свого міста. Своєї країни . "

Іван Котляре́вський письменник, поет, драматург його творчість спровокувала зародження зсучасної української літератури.