ПНТУ відкрив виставку дипломних проектів та магістерських робіт архітектурного факультету

Полтавський національний технічний університет відкрив виставку дипломних проектів та магістерських робіт свого архітектурного факультету. Тут можна побачити усе, чому вчать молодь педагоги факультету - від планів по будівництву до полотен, написаних маслом. Святослав Килим-Золотайко, асистент викладача вишу, цілий рік працював над своєю картиною. Її назва - «Земля легенд». Вона зображує пращурів українців скіфів, які б’ються з велетенськими грифонами.
Святослав Килим-Золотайко, асистент викладача кафедри основ архітектури ПолтНТУ
«Хотів я показати велич людського духу, те, що людина постійно бореться. А хто бореться, той перемагає, і українці - саме такий народ.»
А випускниця техуніверситету Тетяна Муха розробила проект екологічно чистого поселення на прикладі сіл Полтавщини.
Тетяна Муха, асистент кафедри дизайну архітектурного середовища та містобудування ПолтНТУ
«Пропонуються нові технології з формування та планування населених пунктів. За новими технологіями будівництва запропоновано звести агрорекреаційний екопарк.»

На експозиції - також проекти будинків, кварталів, цілих районів. Причому розроблені вони не лише для Полтави для області - є роботи, пов’язані із Кримом та столицею. До речі, колектив факультету архітектури тісно співпрацює із міської владою та облдержадміністрацією.
Василь Шулик, декан архітектурного факультету ПолтНТУ
«Теми деякі ми навіть узгоджуємо із ними. Наприклад, є тема, що називається «Дизайн архітектурного середовища вздовж вулиці Фрунзе у місті Полтаві». Тема є актуальною, вулиця є однією з головних у місті і потребує вдосконалення і впорядкування, як композиційного, так і планувального.»

Виставку відкрили ректор університету Володимир Онищенко разом із почесним гостем - міським головою Львова Андрієм Садовим. Мер міста Лева відвідав виш у рамках візиту до Полтави. Він схвально відгукнувся про те, що побачив у виставковій залі, а ще зазначив: його дуже сильно вразила полтавське зодчество.
Андрій Садовий, міський голова Львова
«Я сьогодні побачив садибу Котляревського. Я ніколи не думав, що може бути таке поєднання, така гармонія. Я побував у краєзнавчому музеї, і у першу чергу мене вразила сама будівля.»

Нагадаємо, за часи свого існування архітектурний факультет Полтавського національного технічного університету випустив більше 2 тисяч фахівців. Його студенти та викладачі постійно беруть участь у міжнародних та всеукраїнських конкурсах, виставках та фестивалях мистецтв. Їх результати підтверджують: полтавська зодча школа - одна з найкращих у державі.