День знань у дитячому відділенні обласного протитуберкульозного диспансеру.

Новий навчальний рік почався і у дитячому відділенні обласного протитуберкульозного диспансеру. Інколи дітлахам доводиться бути тут півроку або навіть цілий рік - лікування та профілактика сухот займає чимало часу. Тож кабінети цього закладу замінюють їм шкільні класи.

Володимир Печериця, головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру
«Серед дітей хворіють діти з малозабезпечених сімей, які знаходяться у групі ризику і які позбавлені можливості щодня отримувати увагу батьків, суспільства. Тож ми, незважаючи на те, що це лікувальний заклад, маємо тут школу, проводимо заняття.»

День знань лікарі диспансеру та діти святкували не самі - до них у гості із вітаннями та подарунками приїхали представники «Фонду захисту і підтримки талановитих дітей» імені Анатолія Кукоби. За словами голови організації Віри Кальник, піклуватися про малюків з соціально незахищених категорій для них - справа номер один.

Віра Кальник, голова ГО «Фонд захисту і підтримки талановитих дітей» ім. А. Кукоби
«Це обездолені діти, діти, які несуть свою хворобу по життю. Вони теж хочуть свята, тож ми завітали до них, привезли подарунки і вітаємо їх з початком нового навчального року. Хочемо побажати, у першу чергу, здоров’я, тому що вони цього потребують, як ніхто інший.»

Фондівці передали дітям канцтовари для занять та, звичайно, іграшки. Також благодійники вирішили трохи розважити маленьких полтавців іграми та конкурсами.

Тетяна, пацієнт обласного протитуберкульозного диспансеру
«Це дуже веселить, додає енергії, дуже весело, прикольно, якось стає легше на душі. Забуваєш про те, що хворієш.»

Надія, пацієнт обласного протитуберкульозного диспансеру
«У мене наступають щастя та радість. Ще кажуть, що можна завдяки цьому вилікуватися. Це вважають дивом.»

Сьогодні у дитячому відділенні протитуберкульозного диспансеру перебуває 45 дітей. Загалом заклад має 50 ліжок і є єдиним в області, де лікують дітей, хворих на сухоти. Але тішить той факт, що на Полтавщині рівень захворюваності серед дітлахів та підлітків удвічі нижчий, ніж загалом по Україні.