працевлаштування

Підвищити свою конкурентоспроможність можна завдяки Закону «Про зайнятість населення», який набув чинності у березні цього року. Це можуть зробити громадяни старші за 45 років, зі страховим стажем не менше 15 років. Саме такі люди - говорять спеціалісти центру зайнятості, потребують соціального захисту - адже часто їхніх знань та навичок недостатньо для конкурування на сучасному ринку праці.

 Катерина Клавдієва, директор Полтавського обласного центру зайнятості
"Гідна робота, як сказав президент, і достойна зарплата буде тоді, коли буде конкурентоздатність, і держава гарантує підтримку для осіб старше 45 років, які вже не такі конкурентоздатні. Вони мають освіту, мають знання, але проходить час, і технології розвиваються і потрібна підтримка цієї конкурентоздатності"

Отримати ваучер (у розмірі не більше 10 прожиткових мінімумів працездатних осіб) можна звернувшись до центру зайнятості. Процедура не потребує жодних довідок чи спеціальних документів та не займає багато часу. Програма розрахована не лише на безробітних, а й на працюючих людей: на сьогодні 115 громадян підвищують власну кваліфікацію, 98 - конкурентоздатність, 38 опановують нову робітничу професію, 121 - проходять перепідготовку. Найбільш затребувані сфери будівництва, машинобудівництва, аграрний сектор та ІТ-технології.

 Володимир Сухаренко, Рунівщанський сільський голова, отримав ваучер на навчання
"Комп’ютерні мережі і системи безпосередньо пов’язані з інтернетом, з великим потоком інформації - яка потрібна мені, як керівнику на даний час"

Перелік запропонованих професій постійно оновлюється. Отримавши ваучер, людина має 3 місяці на визначення навчального закладу, в якому проходитиме навчання,а таких в Україні зараз 29. Проте, як зазначають у центрі зайнятості, найбільшою проблемою є моральна неготовність людей такого віку до навчання. Головне - особисте бажання та прагнення до розвитку. 

 Марина Скібіна, директор кав’ярні «Дом Кофе», отримала ваучер на навчання
"Я хочу, конечно, повысить свою квалификацию, потому что в то время, когда мы получали образование, этих знаний не было - и, технологий, наверно, не было, компьютеры занимали целую комнату. Конечно, хочу быть современным руководителем, чтобы общаться с сотрудниками на должном уровне"

До перспектив кардинальної зміни своєї професії полтавці ставляться по-різному.

 Людмила, 56 років, педагог із 25-річним стажем
"Педагог - це приносить задоволення, і міняти на інше вже ніхто не буде"

 Костянтин, 47 років, співробітник фірми з продажу медичного обладнання
"Ну мені предлагали в Ленінському районі пройти навчання . Ну скажем так, ще не задумувався. Як скажуть друзі скажуть мені, що їм потрібне повишеніє моєй кваліфікації - будем повишать"

 Олександра, пенсіонер
"Я думаю, что важно. Многие, кто имеют образование - торгуют на рынке. Места не найдут по специальности"

Знайти своє покликання в житті - справжня вдача. Та навіть якщо цього не сталось одразу, завжди є шанс все виправити. Адже, як говорить приказка, вчитися ніколи не пізно.