Презентація книги «Просвітницька книгозбірня»

Обласне об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» видало нову книгу у серії «Просвітницька книгозбірня». Її започаткували ще 1918 року, щоправда через переслідування влади тодішні видавці змушені були припинити друк. Чергове видання серії побачило світ вже у новому столітті - книгу присвятили Юрію Шевельову, вітчизняному науковцю, який вивчав походження слов’янських мов і спростував так звані «імперські» теорії, що панували того часу у мовознавстві.

Микола Кульчинський
голова обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта»
«Шевельов абсолютно аргументовано і глибоко (це визнають усі) довів, що українська і білоруська мови пішли напряму від спільнослов’янської мови, розпад якої припав на IV-VI століття. До нього цього ніхто не міг доказати.»

Нове видання зібрало 5 кращих творів Шевельова. У «Просвіті» зазначають: мета, з якою воскресили серію книг - поновити зв'язок між поколіннями. Вони прагнуть донести до українців, а особливо молоді, що серед наших земляків було чимало видатних вчених та митців, чиї праці заслуговують на світове визнання. Певну кількість примірників нової книги планують роздати безкоштовно студентам. Решта полтавців зможе придбати книжку за принципом «заплати, скільки зможеш».

Микола Кульчинський
голова обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта»
«Хто захоче мати книжку, може прийти до нас у «Просвіту» і внести невеличку пожертву - приміром, 20 гривень - і отримати книжку.»

У полтавському осередку «Просвіти» планують продовжувати серію. Видавці хочуть зосередити у ній усе краще з української літератури.