без гарячої води

Мешканці будинку номер 15 по вулиці Нечуя-Левицького вже два місяці - без гарячої води. Підприємство «Полтавагаз» відключило від газу деякі котельні «Теплоенерго» через борги. Цей конфлікт почався ще у травні - тоді гарячої води не було майже в усіх полтавських будинках. Улітку все ж таки вдалося відвоювати більшу частину котелень. Утім, у деяких районах люди й досі гріють каструлі на плитах. Годі й казати, що це серйозно набридло.

«Маючи недостатньо фізичних сил і здоров’я, люди вимушені однією рукою нести каструлю з окропом, щоб викупатися, зробити цей відважний вчинок,а іншою рукою спиратися на костура.»

«Недопустимо перебувати без гарячої води, самі розумієте - діти. Їх без кінця треба мити, купати. Самі розумієте, скільки потрібно сил, щоб дитину викупати.»


«Дитину нормально обслужити, провести гігієнічні процедури із однією, двома каструлями води - це знущання. Дитина мерзне і, відповідно, починає більше хворіти.»

Мешканець будинку на Нечуя-Левицького, 15 Володимир Телятник за професією юрист. Із відсутністю гарячої води чоловік бореться ще з початку липня. Говорить- це - пряме порушення законодавства.

Володимир Телятник, мешканець будинку за адресою вул. Нечуя-Левицького, 15
«Всі нормативні документи і закони говорять про те, що мають право відключати від газу фізичних та юридичних осіб, окрім населення. Так записано у законі.»

Протягом двох місяців пан Телятник направив чиновникам не одного листа. При чому звертався він не лише до полтавського керівництва, а й до прем’єр-міністра, прокуратури, народних депутатів. Щоправда, поки що справа з місця не зрушила. Полтавець каже: посадовці лише розводять руками. Мовляв, усі питання до компанії «Нафтогаз», які контролюють блакитне паливо. Раніше в обласній держадміністрації повідомляли: через те, що регіональні теплові підприємства заборгували газовикам гроші, вони припинили постачати пальне на котельні доти, доки області не укладуть із ними нові угоди і купуватимуть газ за вищими цінами. Мешканці вулиці Нечуя-Левицького розуміють: проблема - загальнодержавних масштабів. Але чому полтавська міська влада осторонь, коли полтавці вже 2 місяці без гарячої води?

Володимир Телятник, мешканець будинку за адресою вул. Нечуя-Левицького, 15
«Я зустрічався з Мамаєм. Мамай сказав: це не їхня компетенція, він ніяких не буде вирішувати питань, адже не обрали до Верховної Ради його депутатів Залужного та Макара, нікому відстоювати інтереси. А його громада вибирала, на нього надіялися.»


«Скільки мінялося голів, скільки керівників, але такого не було, як у цьому році. Мамай і його прибічники абсолютно не цікавляться нічим, лише тим, щоб за них проголосували, поставили підпис, щоб дати гречку, там, і так далі.»

Облдержадміністрація запевняє: до початку опалювального сезону вся область буде із гарячою водою. Поки що її не отримує 15 відсотків жителів Полтавщини. Чи дадуть цим людям воду до жовтня - невідомо.

Віктор Животенко, перший заступник голови ОДА
«Чи вони отримають до цього воду - питання. Ми робимо все, що можемо, але гарантувати, що питання буде вирішене, не можу. «Полтаватеплоенерго» отримало вимогу від «Полтавагазу» добровільно стовідсотково відключитися від газу.»

16 вересня представники обласної влади вирушать до Києва. Там на них чекають переговори із «Нафтогазом» щодо підписання компромісної угоди. Отже, полтавцям мріяти про гарячу ванну поки що зарано.