Яка погода чекає на полтавців у вересні?

Бабине літо з початку тижня тішить полтавців останнім теплом. Та довго радіти не доведеться - кажуть в обласному гідрометцентрі - відносно високі температури протримаються щонайбільше до 15 числа. Тож полтавці можуть сміливо виймати із шаф та шухляд теплі речі.

 Олена Панченко, провідний синоптик Полтавського обласного центру з гідрометеорології
"Вересень – це місяць, коли середня добова температура переходить через 15 градусів на бік зниження, а наприкінці місяця – 10 градусів. Тобто це місяць, коли сонячних промінів вже небагато, сонячний прогрів не такий великий, як літом, а нічне вихолодження вже більше значне"

Погода минулого тижня більш характерна для кінця вересня, зазначає Олена Панченко, а не для першої декади місяця. Температура повітря у вересні не буде однорідною - обіцяють синоптики - на зміну останньому теплу у третій декаді місяця прийде суттєво холодніша хвиля.

Олена Панченко, провідний синоптик Полтавського обласного центру з гідрометеорології
"В третій декаді, після 22 числа можливі будуть навіть слабкі приморозки, але не в повітрі, а на поверхні ґрунту"

Окрім перепадів температур, метеорологи передбачають: в останню декаду місяця дощитиме доволі часто. Якщо вірити народними прикметам, чим сухіший та тепліший вересень, тим пізніше настане зима. То ж, прогнози синоптиків та народна мудрість однаково невтішні - осінь цього року прийде рано та буде холодною.