Нове приміщення для безпритульних

Центр соціальної адаптації для бездомних осіб розпочав свою роботу взимку минулого року - перш за все, працівники мали на меті збереження людського життя, адже узимку людям, які втратили житло, доводиться особливо нелегко. Статистика говорить сама за себе: завдяки роботі центру за минулий рік у Полтаві немає жодного загиблого через переохолодження. Це найкращі показники по Україні. З перших днів роботи центр швидко заповнився людьми - соціальні робітники співпрацювали з МНС-никами, соціальними службами, багато людей самі телефонували та просили забрати їх з вулиці, багатьох - привозили з лікарень.


 Максим Демченко, виконавчий директор благодійної асоціації «Світло надії»
"У нас нет проблем с тем, чтобы заполнить места, у нас наоборот проблема – где взять дополнительные места. И на сегодняшний день (и в прошлом году Центр был переполнен в зимнее время), и вот сейчас, ближе к осени, мы понимаем, буквально через неделю у нас уже мест свободных не будет. Но, к счастью, городские власти выделили нам еще дополнительное помещение"


У новому приміщенні керівництво центру планує розміщувати жінок із дітьми, що не мають притулку, а таких - розповідає Максим Демченко - дуже багато. На вулицю жінки потрапляють з різних причин - домашнє насилля, звільнення з місць позбавлення волі, сімейні негаразди. Та усі вони можуть розраховувати на допомогу Центру.

 Галина Котова, жителька Центру соціальної адаптації для бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі
"Здесь очень хорошие сотрудники. Они понимают, помогают. Вот, у меня дочка. Они помогли с больницей. Оформляем документы на нее – ну, на деньги, чтобы получать"

Першочерговою задачею центру було надання житла та харчів безпритульним. Та тепер соціальні працівники займаються оформленням документів і працевлаштуванням безхатченків, 74 з них вже знайшли собі постійну роботу та житло.
Працівники центру планують розвісити плакати на сміттєвих баках: у нашому центрі кожен може отримати їжу - кажуть співробітники - тож не треба харчуватися відходами.

 Леонід Боца, житель Центру соціальної адаптації для бездомних осіб та осіб, звільнених з місць позбавлення волі
"Нас хватаєт щас: попід заборами, копаються по мусорниках, міліція виганяєт із вокзалів, люди мерзнуть на дорогі. Ето щас. А що дальше? Зима идет."
"Благодаря этим людям, я считаю, что я счастлив. Мне во всем помогают, во всем."

Леонід Боца втратив житло у 1991 році, коли розпався колгосп, у якому він працював. Його жінка померла під час пологів. Життя його було сповнене втрат та болю - навіть милосердя незнайомого чоловіка, який забрав Леоніда з вокзалу до себе, обернулося нещастям: у ту саму ніч у домі доброзичливця стався вибух. Рятуючи дітей господаря, Леонід втратив ногу. Проте, чоловік не сумує, він сповнений надії, адже людяність до доброта працівників Центру - каже він - надають сил жити.