Громадська рада про підняття тарифів на комунальні послуги

Відповідно до рішення «Про встановлення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій», що було прийнято міською владою ще у серпні, полтавці змушені вдвічі, а подекуди і втричі більше сплачувати за комунальні послуги. Громадська рада при облдержадміністрації гостро засуджує це рішення. Так на прес-конференції, Володимир Голуб, голова громадської ради, розповів, що міська влада нехтує полтавцями, адже звістка про нові тарифи була для них наче «сніг на голову».
Володимир Голуб, голова громадської ради ОДА
"Перше і головне -воно пройшло без обговорення і думки громадськості міст. Без громадських слухань, щодо цього питання, яке стосується кожного."

Цим питанням зацікавилися і на центральному рівні: Прем’єр-міністр України Микола Азаров доручив перевірити обгрунтованість рішення в регіонах.
 Володимир Голуб, голова громадської ради ОДА
"На це, як ми бачимо, не реагує місцева влада. Їм однаково, що каже керівництво держави."

Та члени громадської ради додають -більшість полтавців не знають, за які послуги сплачують кошти: двори занедбані, будинки ремонтують самотужки та за власні кошти, а розмежування прибудинкових територій до цього часу не проведено.

 Станіслав Сердечний, колишній голова громадської ради при МВК
"Ми повинні платити тоді, коли буде надано договір, до договору рішення цієї поставнови і якісні, кількісні показники цих тарифів. В такому разі, співвідношення між споживачем і надавачем послуг юридично оформлені."

 Лідія Шаргородська, представник ГО "Всеукраїнський громадський контроль"
"Тарифи повинні бути прозорі, зрозумілі для населення. Якщо обговорення не було, якщо власник не знає. за що він платить, то як він може платити. Споживач повинен платити згідно договору, який повинен укладатися між виконавцем і споживачем. Виконавець повинен зробити розрахунки за що платить споживач."

Наразі вже заплановано 41 зібрання полтавців, які бажають увійти до об'єднання співвласників багатоквартирних будинків та розпочато збір підписів тих, хто згоден на мітинги та акції протесту, якщо міська влада не відмінить свого рішення.