Сезон полювання відкрито

10 серпня на Полтавщині офіційно відкрили сезон полювання. Поки що мисливцям дозволяють стріляти лише птахів. Згодом почнуть полювати на звіра. У Полтавському мисливсько-рибальському господарстві кажуть: стріляють саме стільки дичини, скільки потрібно. Поголів’я у нормі, деяких тварин - наприклад, кабана - навіть забагато.

Сергій Козлов, директор Полтавського госпрозрахункового мисливсько-рибальського господарства обласної організації УТМР
«Ми переживаємо за те, щоб ці тварини не захворіли на африканську чуму свиней. Вона вже поряд, у Росії, і ми переживаємо, щоб нічого до нас не занесло.»

Якщо живини у Полтавському районі вистачає, то земель, де полтавцям дозволяють полювати, стає дедалі менше. У мисливсько-рибальського господарства забрали кілька угідь, передавши їх приватним землевласникам та державним підприємствам. Рішенням районної ради мисливські землі Тахтаулівської та Бречівської сільських рад тепер належать приватній агрофірмі «Подоляка», а за угіддя на території Чорноглазівки відповідає товариство «Зоряне». Обласна ж влада відправила ще 5 тисяч гектарів землі у фонд запасу. Кому вони дістануться, стане відомо у середині жовтня після чергової сесії облради. Через зменшення угідь у господарстві змушені були зменшити денну норму відстрілу птахів. Їхати у інші райони полтавські мисливці не можуть. Кажуть: дуже далеко, не знають місцевості, і до того ж їх там приймати не хочуть - і своїх людей вистачає. Нагадаємо, сьогодні у Полтавському районі зареєстровано 1600 мисливців. У місті Полтаві їх близько тисячі.