Міжнародна наукова конференція, присвячена дню народження Марії Башкирцевої

2 Міжнародна наукова конференція, присвячена дню народження Марії Башкирцевої зібрала у залі художнього музею «Галереї мистецтв» близько 100 учасників з різних куточків світу. Серед поціновувачів творчості видатної полтавки : науковці, художники, та літератори зазначив Іван Момот, який теж не залишився осторонь події.

 Іван Момот, голова Полтавської ОР
"Приїхали делегації не тільки з Росії, а й з Франції та інших країн, і нам приємно, що наша землячка Марія Башкірцева якій весь від відзначає 155 років з дня народження "

Для учасників конференції підготували матеріали, які ілюструють життєвий та творчий шлях видатної художниці, значення її творчого доробку для розвитку сучасного мистецтва. Старання організаторів висока оцінили іноземні гості.

Тетяна Золозева, учасниця конференції з Франції
"Полтавщина зараз робить величну справу по відродженні імені талановитої дівчини, можете взяти які завгодно словники у світі ви знайдете її ім’я і буде там написано Гаворонці"

Конференція розрахована на два дні. Гостям презентують яскраву концертну программу, але родзинка - демонстрація полотна, яке більше 100 років ніде не виставляли. Це картина «Молодая женщина, читающая «Развод» Дюма”. ЇЇ, до речі, область отримала в подарунок від Фонду «Відродження пам’яті Марії Башкірцевої».