найвидатніших діячів культури та освіти вшанували премією ім І.Котляревського

Полтавську обласну премію імені Котляревського заснували у 2007 році, щоб вшанувати найвидатніших діячів культури та освіти. За роки існування премії її лауреатами стали 44 митці та 9 творчих колективів. Номінації премії - «Театральна діяльність», «Слово», «Музично-пісенна творчість», «Поетичний твір», «Сучасна проза», «Медіапроект» і «Подія року» - залишалися незмінними, єдине, що хотілося б змінити - каже голова Полтавської обласної ради - збільшити розміри премій.

 Іван Момот, голова Полтавської обласної ради
"Зрозуміло, що 1200 гривень – це мала сума, як для обласної премії. І вже ті премії, які ми приймали в цьому році – є суми і в 2000 гривень, я думаю, піднімемо і всі інші премії, які приймалися раніше"

Та усі лауреати одноголосно визнають, головне - звичайно ж не гроші, а визнання їхньої праці. Адже усі вони присвятили життя популяризації української культури - театру та кіно, музики і літератури.

 Олена Діденко, художній керівник Кременчуцького міського палацу культури, лауреат премії
"Це така престижна премія, що навіть важко собі уявити, що ти міг коли-небудь бути її лауреатом. Я 25 років відпрацювала в освіті, була викладачем української мови та літератури у Кременчуцькому ліцеї №4, то на уроках української літератури ми вивчали «Енеїду» Котляревського , то я навіть не могла собі замріятися, що коли-небудь стану лауреатом"

Обрати переможців було до того складно - зазначають члени журі - що деякі премії отримали одразу кілька лауреатів. Деяких номінантів також не могли оминути увагою та нагородили почесними грамотами Обласної ради, адже їхній вклад у розвиток української культури - на думку журі - заслуговує визнання.

Тарас Духовний, керівник аматорського театру «Анастасіс», номінант премії
"В нас, зокрема, був проект по вузам і школам міста «Відлуння минулого», в рамках якого ми показували ряд вистав за творами класиків – з метою долучити молодь і школярів до читання книг, які, на мій погляд, не завжди вдало їм пропонують в школах. А от через театр їх зацікавити"

Після урочистого вручення премій та грамот лауреатів, номінантів і гостей заходу привітали святковим концертом.