День МНС

На Полтавщині відзначили день рятівника. Не зважаючи на те, що офіційна дата професійного свята працівників державної служби надзвичайних ситуацій України припадає на 17 вересня, полтавські пожежники приймали поздоровлення заздалегідь. А вітати дійсно є з чим. У порівнянні з минулим роком більш ніж на 17% зменшилась кількість надзвичайних ситуацій в області. 204 життів врятовано, збережено майна на 67 мільйонів гривень. Збільшилась і фінансова підтримка структури з боку обласної влади.

Віктор Животенко
"Ми одні з перших створили регіональну програму по попередженню виникнення надзвичайних ситуацій і вже певна спец техніка закуплена, спец матеріали закуплені"

Пожеж на Полтавщині за останній рік зареєстрували на 20% менше ніж у 2012-му. А після серії навчань відзначають і покращену готовність місцевих рятувальників до виконання своїх професійних обов’язків.


Роман Кириленко
"Пожежно-рятувальні підрозділи Полтавщини відповідають сучасним вимогам і повністю готові до виконання завдань за призначенням "

На урочистому заході відзначили кращих працівників служби. При чому не лише грамотами, але й черговими званнями. Отримали нагороди не лише працівники ДСНС. 16-річний Євген Шуба, який минулої зими самотужки врятував з палаючого будинку свою сусідку-пенсіонерку також отримав відзнаку з рук високопосадовців. Події піврічної давнини, коли довелося витягати з полум’я жінку, хлопець запам’ятав надовго.


Євген Шуба
"Вибіг на двір, почув що горить у неї хата, вибив двома ударами окно. Бачите, навіть шрами залишились"

За свою відвагу хлопець отримав нагороду Герой Рятівник року. Тепер юнака чекають у Києві для вручення ще однієї відзнаки, після чого він отримає подарунок - поїздку до Артеку. Зараз Євген навчається у полтавському ліцеї транспорту, хоча мріє юнак стати рятувальником. Але через здоровя до бажаного Вузу юного героя не взяли.

Євген Шуба
"Поки що не получилось, але це моя найбільша мрія стати пожежником"

Не оминули увагою цього дня і ветеранів служби, адже саме вони передають свій досвід молодшим колегам та виступають прикладом героїзму, відваги та сміливості.