АМК порадив міській владі скасувати своє рішення про підняття тарифів

Полтавське територіальне відділення Антимонопольного комітету виходячи з великої кількості звернень, ініціювала проведення дослідження правомірності тарифів на послуги КАТП - 1628, зазначає Володимир Оніщенко. В ході перевірки було встановлено, що Полтавське КАТП 16 28 здійснило розрахунки тарифів з порушенням пункту 41 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів» в результаті справу передали до суду.

 Володимир Оніщенко, голова тервідділення АМКУ Полтавської області
"Ми порушили справу, надали рекомендації Полтавській міській раді скасувати своє рішення , розслідування справи ведеться і в принципі я планую, якщо не буде ніяких затяжок, тут не від нас залежить із документальною базою і так далі, в жовтні місяці однозначно приймемо рішення"

Територіальне відділення виявило і ознаки порушення конкурентного законодавства комунальним підприємством «Житлово-експлуатаційна організація №2» яка, не виконала вимоги законодавства щодо доведення до споживачів інформації про зміну тарифів на послуги з утримання будинків, споруд і прибудинкових територій з обґрунтуванням її необхідності, структури нових тарифів, переліку житлово-комунальних послуг. Також, КП «ЖЕО №2» здійснило розрахунки тарифів на послуги з порушенням вимог порядку формування тарифів а саме: виявляється що деякі послуги існували тільки на папері, а люди все одно сплачують кошти. Тому АМК надав рекомендації і їм - зауважив посадовець.

 Володимир Оніщенко, голова тервідділення АМКУ Полтавської області
"В рекомендації чітко зобов’язали їх скасувати своє рішення. Якщо рішення буде скасовано безумовно штрафні санкції до суб’єкта господарювання будуть набагато менші. "

Враховуючи те, що КП «ЖЕО №2» єдине підприємство в місті яке відповідно до рішення міської ради визнано виконавцем житлово-комунальних послуг, воно має ознаки монопольного становища і його дії як в умовах конкуренції неприпустимі. Володимир Оніщенко порадив міській владі скасувати тарифи самим в іншомуж випадку їм доведеться це зробити відповідно до рішення суда.