Полтаву відвідав Повноважний Посол Республіки Польща в Україні пан Генріх Літвін

Серед можливих напрямів співпраці України з Польщею - розповів Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні пан Генріх Літвін - в першу чергу, торгівля.
Польський бізнес - наголосив пан Посол - дуже еластичний, і орієнтується, на потреби ринку. За останні роки, зауважив він, асортимент товарів, які Польща експортує в Україну, збільшився.

Генріх Літвін, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні
"Польський бізнес продукує в Україні і продає на схід косметичні вироби, наприклад, меблі. Це залежить від аналізу ринку"

Значну увагу приділяє Польща і співпраці у сфері вищої освіти - сьогодні у Полтаві відкрито центр польської мови. Багато вищих навчальних закладів Полтавщини мають домовленість із польськими університетами та обмінюються студентами та викладачами.
А от на спрощення візового режиму, на жаль, поки що чекати зарано. Тут - розповідає Посол - Польща постала перед вибором: безвізовий режим з Україною чи з Євросоюзом.

Генріх Літвін, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Польща в Україні
"Чи ми будемо залишатися з безвізовим рухом зі східними сусідами, чи будемо входити в таку сильну кооперацію країн – завдяки тому – зовсім відкритий європейський простір для наших громадян"

За словами Генріха Літвіна, Польща не може дозволити собі відмову від вигідної співпраці з країнами Європи, та висловив надію, що незабаром і Україна входитиме в єдиний європейський простір.
А от культурні зв’язки з Україною - лише зміцнюватимуться - розповів Посол. Наприклад, в кінці вересня у Козельщині буде відкрито пам’ятну дошку - вшанують пам’ять польських офіцерів, які перебували на цій землі у Козельщинському таборі НКВС , у 1939 - 1941 роках.