ОДА - результати впровадження соціальних реформ.

В облдержадміністрації обговорили результати впровадження на Полтавщині соціальних реформ. Вони покликані спростити доступ до соціальних послуг. Вже суттєво змінилася медична галузь. У Полтаві побудували перинатальний центр, завдяки чому знизилася кількість смертей матерів та дітей під час пологів. Згодом такі центри, але вже вторинного рівня, хочуть створити в інших великих містах регіону - Кременчуці, Миргороді, Лубнах, щоб мешканці прилеглих районів не їхали лікуватися аж до обласного центру. Незабаром за зовсім новою схемою працюватиме швидка допомога - вже майже готовий обласний диспетчерський центр, звідки керуватимуть каретами по всій Полтавщині.

Олександр Коваль, заступник голови ОДА
«Фактично на екрані видно і контролюється, куди рухаються карети швидкої допомоги, можна контролювати час їх прибуття.»

В області продовжують створювати сільські будинки сімейного піклування. Їх вже 32, лише минулого року створили 7. Там люди лікуються, отримують соціальні та побутові послуги. Змінили і порядок виплат грошової допомоги. Її українці можуть отримувати у будь-якому регіоні, незалежно від прописки.

Людмила Корнієнко, директор Департаменту праці та соціального захисту населення ОДА
«Це дуже важливо, особливо для сімей з дітьми і представників таких категорій, як одинокі матері, малозабезпечені сім’ї, сім’ї, що опинилися у складних життєвих обставинах. Ми маємо право приймати документи від них незалежно від факту реєстрації. Хоча ми потім виясняємо про не призначення допомоги за місцем реєстрації.»

Така ж новація вже діє у сфері зайнятості. Громадянин має право зареєструватися, шукати роботу, навчатися і отримувати гроші у будь-якому центрі зайнятості держави.

Катерина Клавдієва, директор обласного центру зайнятості
«Ця людина приходить до центру зайнятості, ми звіряємо дані з пенсійним фондом (вони надходять туди у режимі он-лайн) і за ними призначаємо матеріальне забезпечення.»

Своїм правом скористалося майже 2 з половиною тисячі безробітних, зареєстрованих у центрах не за місцем постійного проживання. З них 500 осіб - з інших регіонів. Сьогодні на обліку у центрах зайнятості Полтавщини перебуває 216 таких громадян.