програми розвитку місцевого самоврядування

Учасників обласного конкурсу «Кращий за професією» серед посадових осіб місцевого самоврядування кожного року більше -тільки-но його заснували,змагалося 5 проектів, а вже зараз кількість зросла до 16. Вони спрямовані на соціальний та господарський розвиток регіону. Конкурс проводиться для ефективної діяльності як посадових осіб, так і місцевих рад в цілому.
 Іван Момот, голова Полтавської обласної ради
"Стимулювати до роботи працівників органів місцевого самоврядування, підвищити роль і поділитися досвідом роботи, для того, щоб узагальнити і передати на ті території, де не так ефективно працюють органи місцевого самоврядування."

Змагання проходить у два тури за трьома номінаціями: краща посадова особа сільської, селищної, міської ради; кращий сільський, селищний, міський голова, краща посадова особа районної, обласної ради. Учасники повинні добре знати акти законодавства, нормативні документи, українську мову, правила службового етикету, вміти готувати проекти рішень.
Олексій Дядечко, голова Лубенської районної ради
"Для того, щоб бути кращим, потрібно дуже багато працювати. А для цього потрібне фінансове підкріплення."


Гарно зарекомендували себе полтавці і на Всеукраїнському конкурсі проектів та програм розвитку місцевого самоврядування. Організатори сподіваються, що активність не зменшиться, адже зросла сума гранду.
 Олена Тертишна, перший заступник голови Державного фонду сприяння місцевому самоврядуванню в Україні
"В минулому році конкурсні проекти сільських і селищних рад могли розраховувати на грант 100 тисяч, то у 2014 це 200 тис. і це суттєве збільшення для реалізації тих проектів, які вони пишуть і вирішення проблем."

Переможці та призери мають право цільового направлення до Національної академії державного управління, її регіональних інститутів, магістратур вищих навчальних закладів, які проводять підготовку фахівців за спеціальностями освітньої галузі «Державне управління» та зараховуються до кадрового резерву міських, районних та обласних рад.