За і проти народної медицини

Довгі роки не вщухають суперечки навколо народної медицини. За і проти висловлюються і професійні лікарі , і пацієнти , що перевірили на собі дієвість чи навпаки -недоліки нетрадиційних засобів. Але спеціалісти переконані -вилікувати можуть лише медикаментозні препарати, вони надійні та підбираються індивідуально, на відміну від народних методів.
 Андрій Дзюба, терапевт міської лікарні №5
"Что касается народной медицины, в настоящее время -это знахарство. Это иррациональная медицина, это медицина некомпетентных людей."

Не варто забувати і про так званий «ефект плацебо». Якщо хвороба надумана, то вона дійсно може «зникнути» після кількох чашок трав’яного чаю чи ложки меду.
 Андрій Дзюба, терапевт міської лікарні №5
"Если болезнь в голове, если он себе придумал страдания. то он может его сам преодолеть и, выпив чашку чая, почувствовать себя здоровым."

Спеціалісти запевняють, що перевірені народні методи всеж застосовуються у традиційному лікуванні, адже навіть найдієвіші препарати створюються на основі цілющих трав. Тому такий оздоровчий комплекс допоможе не лише швидше видужати, а й уникнути наслідків.
 Андрій Дзюба, терапевт міської лікарні №5
"Если человек действительно страдает недугом, если у него есть проблема, заявившая о себе общим симптомом и она оценивается как накопившаяся усталость. А в действительности это могут быть серьёзные заболевания."

Люди, які свідомо уникають лікарень, говорять медики, наражають себе на небезпеку. Навіть серйозні захворювання можна вилікувати, якщо виявити їх на ранній стадії. До того ж, самолікування може значно поглибити проблему. Та кожен має право самостійно обирати методи лікування. Але у будь-якому випадку, необхідно хоча б проконсультуватися із спеціалістом, запевняють лікарі.